Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Zwiedzanie Dubrownika – miejsca, które musisz zobaczyć!

Chorwacja to statystycznie najchętniej odwiedzany kraj przez turystów z Polski – szczególnie jeśli chodzi o sezon wakacyjny. Kraj ten słynie z dość przystępnych cen, a także przepięknych miast o ogromnych wartościach historycznych. Jeśli zdecydujemy się na to, by spędzić nasz wypoczynek w Dubrowniku, wówczas warto sprawdzić, jakich zabytków nie możemy pominąć!

Fort Lovrijenac

Jeśli chodzi o najpiękniejsze zabytki Dubrownika, to bez wątpienia Fort Loverijenac jest jednym z nich. Jest to – jak sama nazwa wskazuje – fort w zespole umocnień miasta, które nigdy nie zostało zdobyte! W swojej historii Dubrownik był obiektem zainteresowania ze strony wielu najeźdźców, jednak dzięki obronnym fortyfikacjom, skutecznie odpierał on ataki. Fort Lovrjenac znajduje się na malowniczym klifie, do którego dotrzemy praktycznie z każdej części miasta. Jest to trójpoziomowa, monumentalna budowla na planie trójkąta, która stała się prawdziwym, historycznym symbolem miasta.

Lokrum

Lokrum to niewielka wyspa, która położona jest około 600 metrów do centrum Dubrownika. Często nazywana jest ona „przeklętą wyspą miłości” lub „zielonym ogrodem Dubrownika”. Na tej niewielkiej wysepce znajdziemy wszystko to, co jest nam potrzebne do niezapomnianego wypoczynku. Okazuje się, że możemy liczyć na spotkanie z niesamowitą, bujną i dziką przyrodą, a także na przepiękne i spokojne plaże. Jeśli więc jesteśmy już nieco zmęczeni turystycznym zgiełkiem miasta i szukamy sposobu na głębszy oddech, to jednodniowa wycieczka na wyspę Lokrum będzie idealnym rozwiązaniem. Więcej o wyspie przeczytasz w tym artykule https://nawakacje.eu/lokrum-wyspa-milosci/.

stare miasto dubrownik

Stradun

Jeśli chcemy poczuć prawdziwy klimat Dubrownika i spotkać się z lokalną kulturą i społecznością, wówczas niezbędne jest odwiedzenie Stradun. Jest to główna i najdłuższa ulica miasta, która praktycznie nigdy nie zasypia. Liczy sobie ona około 300 metrów długości i z każdej strony otoczona jest zabytkowymi budowlami i gmachami historycznymi. Rozciąga się ona pomiędzy dwiema bramami – Pile oraz Peskarija, które dawniej spełniały rolę głównego wejścia do miasta. Przy tej ulicy znajdziemy także kilka straganów, na których lokalni rzemieślnicy oferują nam swoje wyroby. Można więc nie tylko wybrać się na romantyczny spacer w otoczeniu zabytków, ale także skusić się na zakup oryginalnych pamiątek.

Klasztor Franciszkanów

Klasztor Franciszkanów jest prawdziwym symbolem Dubrownika i miejscem, którego nie możemy pominąć podczas zwiedzania miasta. Jest to najokazalszy, monumentalny budynek, który godnie reprezentuje sobą późnogotycki styl. Został on wzniesiony w 1337 roku przez Franciszkanów, którzy szukali schronienia przed najazdami oraz toczącymi się walkami. Na szczególną uwagę podróżnych zasługuje się wyróżniający krużganek, który – dla odmiany – reprezentuje sobą styl renesansowy. Bez względu jednak na wszystko, jest to jeden z najważniejszych zabytków miasta, który przez cały czas jest otwarty dla zwiedzających. We wnętrzu klasztoru można podziwiać dodatkowo rzeźby, obrazu oraz malunki naścienne, które robią niesamowite wrażenie.

Zobacz także

Unikanie niebezpiecznych miejsc nie takie łatwe

euro

W jaki sposób zakupić bilety autokarowe?

euro

Last minute czyli wymarzone wakacje

euro

Zostaw komentarz