Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

Wiele osób, które przebyły różne choroby wymaga rehabilitacji. Dobrze przeprowadzona rehabilitacja pozwala szybciej odzyskać pełną sprawność i witalność oraz poprawia samopoczucie. W jakich warunkach człowiek czuje się najlepiej? Oczywiście nad morzem! Można słuchać szumu fal, wdychać jod i spacerować po plaży – to wszystko kojąco wpływa na organizm. Dodatkowo zabiegi rehabilitacyjne przeprowadzane przez doświadczonych specjalistów wpływają korzystnie na zdrowie.

Dlaczego warto wybrać się na turnus rehabilitacyjny nad morze?

Wyjazd na wakacje nad morze to nie to samo, co turnus rehabilitacyjny. Jaka jest różnica? Oczywiście podczas turnusów rehabilitacyjnych osoby mogą liczyć na opiekę lekarzy, a także pielęgniarek. Dodatkowo są oferowane liczne zabiegi, które są wliczone w koszty pobytu. Zabiegi są dopasowane do potrzeb pacjentów i przeprowadzane przez wykwalifikowanych fizjoterapeutów. Wykonywane są one wedle zaleceń lekarza, który przeprowadza badania i sprawdza historię choroby. Wybór zabiegów jest bardzo duży, a wśród najpopularniejszych znajdują się:

– hydromasaż,
– masaż klasyczny,
– gimnastyka indywidualna,
– gimnastyka w basenie,
– laseroterapia,
– krioterapia,
– ultradźwięki,
– naświetlania.

Oczywiście to tylko kilka przykładów zabiegów, które mogą w szybki sposób pomóc w odzyskaniu sprawności czy ruchomości.

Turnus rehabilitacyjny w Darłowie

Darłowo to pięknie położona nadmorska miejscowość, która przyciąga rzesze turystów przez cały rok. W okresie od kwietnia do września można zapisać się na turnus rehabilitacyjny do ośrodka PIRAMIDA I. Turnusy trwają 14 lub 7 dni. W czasie pobytu w cenę wliczone jest zakwaterowanie, wyżywienie, opieka medyczna lekarzy i pielęgniarek, a także zabiegi i atrakcje, które pozwolą wspaniale spędzić czas. Oczywiście można też skorzystać z dodatkowo płatnych zabiegów lub atrakcji, które znajdują się w Darłowie, jak na przykład rejs statkiem lub zwiedzanie Zamku Książąt Pomorskich i Darłowa.

Czy turnus rehabilitacyjny nad morzem jest drogi?

Wyjazdy nad morze na wakacje są dość kosztowne. Wiele osób zastanawia się też, ile kosztuje turnus rehabilitacyjny nad morzem? Czy jest to bardzo drogi wyjazd? Na szczęście nie. Przykładowo 7-dniowy pobyt w Darłowie kosztuje od 1149 złotych w pakiecie podstawowym. Ciężko jest w takiej cenie zarezerwować dobrą kwaterę, żywić się przez ten czas, a dodatkowo mieć zapewnioną opiekę medyczną i zabiegi. Warto też pamiętać, że w ośrodku rehabilitacyjnym można korzystać z basenu i boiska. Dla dzieci jest ścianka wspinaczkowa, a wszyscy mogą się zintegrować podczas wieczorku tanecznego. Zatem śmiało można stwierdzić, że turnus rehabilitacyjny nad morzem nie jest dużym wydatkiem, a korzyści dla zdrowia są bezcenne.

Co można robić na turnusie rehabilitacyjnym nad morzem?

Wyjazd na turnus rehabilitacyjny nie oznacza, że przez cały dzień jest się na zabiegach. Jak zatem zorganizować sobie czas? Nad morzem jest zawsze co robić. Przede wszystkim każdemu pomaga spacerowanie po plaży, oddychanie morskim powietrzem i słuchanie szumu fal. Można wziąć kijki do nordic walking i spacerować o wschodzie lub zachodzie słońca. Osoby, które są miłośnikami dwóch kółek, mogą wypożyczyć rower. Jest możliwość wykupienia wycieczki jednodniowej lub rejsu tramwajem wodnym. Chętni mogą wybrać się do latarni morskiej lub parku wodnego. Nad morzem jest zawsze mnóstwo atrakcji i nawet jeśli pogoda nie dopisze, to nikt nie będzie się nudzić. Turnus rehabilitacyjny nad morzem to doskonały sposób na odprężenie się, naładowanie energii i powrót do zdrowia.

Zobacz także

Atrakcje Gór Stołowych: Czermna

euro

Beskid Sądecki – największe atrakcje

euro

Gdy klimat zagranicznych wojaży nie sprzyja naszej urodzie – jak temu zaradzić?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz