Wakacyjne Hity
Image default
Bez kategorii

Farbowanie włosów przed wakacjami – kiedy jest ostatni dzwonek?

Farbowanie włosów przed wakacjami to dość znany ruch. O czym jednak należy w tym okresie pamiętać, by nie napytać sobie biedy?

Farbowanie włosów – dlaczego okres wakacyjny to dobry pomysł?

Kiedy najlepiej eksperymentować ze swoim wyglądem? To proste – w momencie, kiedy mamy pewność, że nigdzie nie będziemy musieli się oficjalnie stawiać. To właśnie dlatego można było zauważyć naprawdę ogromną liczbę zmian u naszych znajomych w trakcie lockdownów. Wszyscy zamknięci w domach, wkrada się nuda, a także pojawia się czas, dzięki któremu możemy bez większego ryzyka pobawić się swoim wyglądem. Dla wielu osób świetnym okresem są również wakacje. Farbowanie włosów właśnie w takim okresie wydaje się więc naprawdę idealnym rozwiązaniem, prawda?

Z jednej strony oczywiście warto takiej tezie przyznać rację, między innymi z uwagi na fakty przytoczone wyżej. Z drugiej jednak pewne czynniki potrafią cały ten temat mocno skomplikować. Mocne słońce wpływa bowiem na włosy bardziej niż można się tego spodziewać. Wszystko to z uwagi na promienie UV. Z pewnością wiele z was jest w stanie zauważyć, że latem kolor włosów naturalnie staje się jaśniejszy i to właśnie zasługa promieni ultrafioletowych. Jak więc w końcu jest – czy farbowanie włosów przed wakacjami to dobry pomysł?

O czym pamiętać, farbując włosy na wakacje?

Eksperci od koloryzacji włosów przyznają, że wakacje to świetny moment, by kombinować ze swoim wyglądem, a włosy nie są tutaj wyjątkiem. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, dzięki którym będziemy mieli pewność, że ich wygląd będzie naprawdę dobry i nie straci na swojej mocy.

Przede wszystkim warto stawiać na odcienie ciepłe, bowiem to właśnie takie pigmenty naturalnie występują w naszych włosach. Dobrym pomysłem będzie tutaj farba blond, byle nie była ona w chłodnym odcieniu. Fryzjerzy odradzają na przykład mocnych kolorów, jak czerwień, fiolet, czerń czy kolor rudy – takie odcienie mogą szybko wypłowieć i wyglądać tandetnie. Jeżeli koniecznie chcemy przyciemnić nasze włosy, nie szalejmy z tym i ograniczmy się do ściemnienia ich o jeden ton. Warto również stosować środki na bazie olejków, które utrwalą kolor.

Kiedy zaś najpóźniej warto się zabrać za barwienie włosów? Nie jest to dokładnie ustalone, lecz niewątpliwie warto dać włosom kilka tygodni, by kolor mógł się utrwalić. Wykonywanie farbowania tuż przed wyjazdem z pewnością nie wyjdzie nam na dobre i to właśnie o tym powinniśmy w tym kontekście pamiętać!

Zobacz także

Dlaczego warto odwiedzić Zator?

redakcja serwisu

Jak zorganizować udaną majówkę w górach, wybierając odpowiedni hotel?

redakcja serwisu

Jak zostać sternikiem motorowodnym?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz