Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Wakacje dla dzieci we Wrocławiu – co warto zobaczyć?

Wrocławskie atrakcje dla dzieci są bardzo różnorodne. Znajdziemy tutaj zarówno wiele miejsc, w których dzieci mogą uczyć się poprzez zabawę, jak i takie, w których w przystępny sposób poznają historię stolicy Dolnego Śląska. Bardzo często wybieramy to miasto również na wakacje. Co warto tam zobaczyć? Podpowiadamy.

ZOO we Wrocławiu – dlaczego warto je odwiedzić?

Wakacje dla dzieci we Wrocławiu nie mogą się obejść bez ZOO. Te we Wrocławiu powinno być obowiązkową pozycją na waszej mapie podczas zwiedzania stolicy Dolnego Śląska. Jest ono jednym z najpopularniejszych ogrodów zoologicznych w Europie i corocznie przyciąga około 7 milionów turystów.

Cały obiekt ma aż 33 hektary, a na jego terenie znajduje się ponad dziesięć tysięcy zwierząt! Szczególną atrakcją Wrocławskiego ZOO jest Afrykarium, które zabierze was w niezwykłą podróż po świecie fauny i flory Czarnego Kontynentu. Możemy was zapewnić, że jest to doskonałe miejsce, w którym wasze dzieci spędzą długie godziny na poznawaniu różnorodnego świata zwierząt.

Zabawa dla dzieci w Aquaparku – o czym warto pamiętać?

Wśród aktywnych atrakcji dla dzieci we Wrocławiu nie mogłyśmy pominąć Aquaparku! Jest to jeden z największych parków wodnych w Europie, więc dzieciaki mogą tu liczyć na prawdziwą moc atrakcji. Rodzinny park wodny oferuje aż 7 różnych zjeżdżalni, z których najdłuższa ma aż 186 m! Nie jest to najbardziej oblegana przez dzieci atrakcja, gdyż według najmłodszych najwięcej zabawy dostarcza zjeżdżalnia multimedialna, która podczas przejazdu zapewnia wizualny rollercoaster (nie tylko dzieci będą nią zachwycone!).

Rodzice maluszków mogą spędzić miło czas z pociechami na Dziecięcej Zatoce, która jest przystosowana dla dzieci od 4. miesiąca życia do 4 roku życia. Płytki basen, który ma zaledwie 90 cm głębokości ma łączną powierzchnię 162 mkw. i stałą temperaturę 36 stopni. Wrocławski Park Wodny to zatem świetny sposób na spędzenie wakacji ze swoimi pociechami i skorzystanie z ciekawych atrakcji, które z pewnością zapadną nam głęboko w pamięci.

Zobacz także

Domki letniskowe na wakacje – jak znaleźć odpowiednie?

redakcja serwisu

Początki ze stylem łyżwowym – od czego zacząć?

redakcja serwisu

Podziemne atrakcje: Jaskinia Głęboka

euro

Zostaw komentarz