Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Wypoczynek w Sudetach – Szklarska Poręba

Wakacje w Szklarskiej Porębie każdemu z nas mogą dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Ta miejscowość to jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych, jakimi mogą się pochwalić Sudety. To idealne miejsce na wczasy dla tych, którzy kochają górskie wycieczki, choć i mniej aktywni goście będą tu mogli spędzić czas w przyjemny i pożyteczny sposób.


Szklarska Poręba to rewelacyjne zagospodarowanie oraz liczne atrakcje, dzięki którym każdy z nas znajdzie tu dla siebie i tanie noclegi, i wiele ciekawych propozycji spędzenia wolnego czasu. Co można robić w tej miejscowości? Wczasy w Szklarskiej Porębie to przede wszystkim idealna okazja, by zaplanować wycieczki w Karkonosze oraz w Góry Izerskie.

Szklarska Poręba – kierunki wypraw

Najwdzięczniejszym kierunkiem wypraw z tej miejscowości jest Szrenica, jednak nie tylko ona przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku. Miłośnicy historii i mniej forsownych wycieczek również nudzić się tu nie będą. Szklarska Poręba jest przecież ośrodkiem, którego dzieje wiążą się z hutnictwem szkła. Już w XIV wieku istniała tu huta, a z tą gałęzią gospodarki wiąże się wiele atrakcji współczesnego kurortu. Co warto zobaczyć w tej miejscowości?
Bez wątpienia jedną z najważniejszych atrakcji jest wzniesiony w XIX wieku dom Hauptmannów. Dziś służy on jako oddział Muzeum Karkonoskiego, które cieszy się wielką popularnością wśród turystów. Szklarska Poręba to również takie atrakcje, jak Muzeum Mineralogiczne.

Szklarska Poręba – muzea

Dumą tej placówki jest cenna kolekcja minerałów, które na każdym z nas mogą zrobić ogromne wrażenie. Wycieczki do Muzeum Ziemi oraz wizyty w Starej Chacie Walońskiej – oto kolejne propozycje, z których mogą skorzystać turyści spędzający wczasy w tej miejscowości. Kto znajdzie w Szklarskiej Porębie tanie noclegi, będzie mógł się też cieszyć wspaniałymi spacerami po okolicy kurortu. Wizyta przy Wodospadzie Szklarki, spacery w rejonie Szrenicy i Śnieżnych Kotłów – oto recepta na udane wczasy w górach dla każdego z nas.

Zobacz także

Beskid Żywiecki – jakie atrakcje czekają tu na turystów?

euro

Dlaczego warto zwiedzać Polskę, zamiast jechać za granicę?

redakcja serwisu

Luksusowe apartamenty w górach – kiedy warto się na nie zdecydować?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz