Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Na krakowskim Kazimierzu

Kraków to wyjątkowe miasto, pełne cennych zabytków oraz niezwykłych placówek muzealnych. Małopolska stolica nie bez powodu zalicza się do tych miast, do których tak chętnie zaglądają wycieczki z całego świata. Kraków ma się czym pochwalić, a jego atrakcje nie kończą się na zabytkach Starego Miasta.


Liczne atrakcje turystyczne czekają przecież na turystów i na terenie tak malowniczych dzielnic, jak krakowski Kazimierz.

Kazimierz w Krakowie – atrakcje

Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej części miasta? Kazimierz to wyjątkowa dzielnica, na terenie której największym zainteresowaniem cieszą się obiekty związane z krakowską społecznością żydowską. Można tu również ujrzeć wiele zabytków związanych z chrześcijaństwem, wśród których wyróżniają się takie zabytki, jak słynny kościół na Skałce oraz kościół Bożego Ciała, będący nie lada atrakcją dla każdego miłośnika gotyckiej i barokowej sztuki. Choć te obiekty mają ogromną wartość, turyści skupiają się tu na takich zabytkach, jak kirkuty, żydowskie kamienice oraz synagogi. To dzięki nim Kazimierz przyciąga wyjątkową atmosferą. Zachwyca ulica Szeroka, od poznania której większość turystów zaczyna swe wycieczki po tej dzielnicy Krakowa.

Kazimierz w Krakowie – eksponaty

Kusi Stara Synagoga – obiekt wyjątkowy, mogący się pochwalić niezwykłą formą i średniowiecznym rodowodem. Dziś w murach tej bożnicy ma swą siedzibę muzeum, którego zwiedzenie jest wyjątkową szansą na zapoznanie się z kulturą i historią krakowskich Żydów. Zgromadzone tu eksponaty sprawiają, że każdy z nas może zdobyć wiele ciekawych informacji na temat judaizmu, krakowskich bożnic oraz tradycji, zgodnie z którą żyła miejscowa społeczność żydowska. Plan Nowy, kirkuty na Szerokiej oraz na Miodowej, zabytkowe kamienice – oto kolejne atrakcje, dzięki którym krakowski Kazimierz może zrobić ogromne wrażenie na zwiedzających go turystach.

Zobacz także

Warszawa mogła być bardziej kolorowa

euro

Dlaczego warto zwiedzać Polskę, zamiast jechać za granicę?

redakcja serwisu

Podziemne atrakcje: Jaskinia Głęboka

euro

Zostaw komentarz