Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Skarby polskiej przyrody – Dolinia Baryczy

Polska to kraj pełen wyjątkowych atrakcji, przy czym te o charakterze przyrodniczym zasługują na szczególne wyróżnienie. Dlaczego? Bo dają nam one możliwość nacieszenia się pięknymi widokami, zrelaksowania się na świeżym powietrzu, a jednocześnie poszerzenia swej wiedzy na temat przyrody i jej skarbów.


W jakich częściach kraju czekają na nas wyjątkowe atrakcje? M. in. na Dolnym Śląsku, którego dumą jest Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” – wyjątkowa atrakcja dla tych, którzy kochają sporty wodne i piesze wycieczki w pięknej scenerii. Dolina Baryczy to wyjątkowy skrawek Polski.

Dolinia Baryczy – przyroda

Ogromna ilość atrakcji, jakie czekają tu na miłośników przyrody, piękna sceneria oraz coraz ciekawsza oferta turystyczna – wszystko to sprawia, że Polscy w Dolinie Baryczy wypoczywają coraz chętniej. Coraz lepsza baza noclegowa sprawia, że noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, a gęsta sieć szlaków turystycznych każdemu turyście ułatwi zaplanowanie ciekawej wycieczki po terenie parku krajobrazowego. Jakie atrakcje czekają tu na nich? Jedną z ciekawszych atrakcji, jakimi Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” może oczarować turystów, jest spacer do źródeł Baryczy. Wielu wspaniałych wrażeń dostarczyć mogą też spacery wokół Stawów Milickich. Prowadząca w ich rejonie ścieżka przyrodnicza sprawia, że w trakcie takiej wycieczki każdy turysta może połączyć aktywny wypoczynek z lekcją przyrody.

Dolinia Baryczy – atrakcje

Dla miłośników sportów wodnych wielką atrakcją mogą się z kolei okazać spływy kajakowe, będące coraz bardziej popularną formą zwiedzania terenów Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Atrakcje czekają tu również na miłośników zwierząt, dla których wyjątkową przygodą może się okazać spotkanie z konikiem polskim, oraz na rowerzystów, dla których wytyczono tu wiele wspaniałych tras.

Zobacz także

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

redakcja serwisu

Podziemne atrakcje: Jaskinia Głęboka

euro

3 pomysły na to, aby zafundować sobie niezapomniane prezenty na wakacje

redakcja serwisu

Zostaw komentarz