Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Skarby polskiej przyrody – Dolinia Baryczy

Polska to kraj pełen wyjątkowych atrakcji, przy czym te o charakterze przyrodniczym zasługują na szczególne wyróżnienie. Dlaczego? Bo dają nam one możliwość nacieszenia się pięknymi widokami, zrelaksowania się na świeżym powietrzu, a jednocześnie poszerzenia swej wiedzy na temat przyrody i jej skarbów.


W jakich częściach kraju czekają na nas wyjątkowe atrakcje? M. in. na Dolnym Śląsku, którego dumą jest Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” – wyjątkowa atrakcja dla tych, którzy kochają sporty wodne i piesze wycieczki w pięknej scenerii. Dolina Baryczy to wyjątkowy skrawek Polski.

Dolinia Baryczy – przyroda

Ogromna ilość atrakcji, jakie czekają tu na miłośników przyrody, piękna sceneria oraz coraz ciekawsza oferta turystyczna – wszystko to sprawia, że Polscy w Dolinie Baryczy wypoczywają coraz chętniej. Coraz lepsza baza noclegowa sprawia, że noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, a gęsta sieć szlaków turystycznych każdemu turyście ułatwi zaplanowanie ciekawej wycieczki po terenie parku krajobrazowego. Jakie atrakcje czekają tu na nich? Jedną z ciekawszych atrakcji, jakimi Park Krajobrazowy „Dolina Baryczy” może oczarować turystów, jest spacer do źródeł Baryczy. Wielu wspaniałych wrażeń dostarczyć mogą też spacery wokół Stawów Milickich. Prowadząca w ich rejonie ścieżka przyrodnicza sprawia, że w trakcie takiej wycieczki każdy turysta może połączyć aktywny wypoczynek z lekcją przyrody.

Dolinia Baryczy – atrakcje

Dla miłośników sportów wodnych wielką atrakcją mogą się z kolei okazać spływy kajakowe, będące coraz bardziej popularną formą zwiedzania terenów Parku Krajobrazowego „Dolina Baryczy”. Atrakcje czekają tu również na miłośników zwierząt, dla których wyjątkową przygodą może się okazać spotkanie z konikiem polskim, oraz na rowerzystów, dla których wytyczono tu wiele wspaniałych tras.

Zobacz także

Najpopularniejsze zabytki w Polsce?

redakcja serwisu

Urlop w mieście – lepiej latem czy zimą?

redakcja serwisu

Beskidzkie wakacje w apartamencie

redakcja serwisu

Zostaw komentarz