Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Zakynthos, czy warto?

Zakynthos to niezwykle egzotyczna wyspa należąca do jońskiego skupiska greckich wysp. Położona jest niedaleko Korfu. Wyspa, zwana także Zante, przyjmuje od maja do września tysiące turystów z całego świata. Zakynthos – czy warto odwiedzić tę jedną z bardziej popularnych wysp Grecji?

Wyspa oferuje fantastyczną rozrywkę, wspaniałe hotele, smaczną kuchnię i wyjątkową linię brzegową, wszystko to sprawia, że Zakynthos znajduje się w pierwszej dziesiątce greckich wysp, które zdecydowanie należy zobaczyć przynajmniej raz w życiu. 

Hotele na Zakynthos

Na malowniczej, greckiej wyspie można zatrzymać się w luksusowych 5 * butikowych hotelach, które przyjmują gości na zasadzie all inclusive, w willach lub niedrogich apartamentach. Na wyspie brak dużych kompleksów hotelowych, a deklarowana liczba gwiazdek odpowiada rzeczywistemu poziomowi obsługi. Najbardziej komfortowe hotele znajdują się w popularnym kurorcie Laganos.

Plaże i morze

Morze Jońskie jest czyste i ciepłe. Na wyspie znajdują się piaszczyste, żwirowe i kamieniste plaże. W wielu miejscach zejście do wody jest łagodne i równe, dlatego rodziny z dziećmi uwielbiają spędzać wakacje na Zakynthos. najpopularniejsze plaże rozciągają się wzdłuż wschodniego i południowego wybrzeża. Z doskonałych piaszczystych plaż słyną także kurorty Laganos, Argassi, Kalamaki, Vasilikos, Alykanas, Alykes i Tsilivi. Posiadają one całą niezbędną infrastrukturę zapewniającą komfortowy pobyt turystom. 

Morskie wycieczki i zabytki wyspy

Na najsłynniejszą plażę Zakynthos – Navagio, turyści mogą dostać się podczas morskich rejsów, bardzo popularnych w tej części Grecji. W czasie wakacji na Zakynthos wycieczki łodzią z przewodnikiem są obowiązkowym punktem programu. Wczasowicze szczególnie chwalą rejs na największą z Wysp Jońskich-Kefalonię. Można tam zobaczyć antyczny klasztor św. Gerasimusa i wapienną jaskinię Drogarati. Łodzie dostarczają urlopowiczów również do słynnych Błękitnych Jaskiń i na dwie małe, niezwykle malownicze wyspy – Strofada.

  • Najpopularniejszą wycieczką na Zakynthos jest rejs statkiem do bajecznej zatoki Navagio. Z centralnie utytułowanego tarasu widokowego turyści oglądają tam skaliste wybrzeże, a następnie zabierani są na rejs łodziami wzdłuż zachodniego wybrzeża wyspy. W lazurowej zatoce Navagio wczasowicze odpoczywają na plaży i pływają w płytkim, ciepłym morzu.

Podczas wakacji na Zakynthos warto odwiedzić równiez stolicę wyspy o tej samej nazwie. To przytulne miasto portowe, w którym znajduje się starożytna katedra św. Dionizego, plac św. Marka i Muzeum Bizantyjskie.

Zakynthos z dziećmi 

Dzieci wyjątkowo lubią wakacje na Zakynthos. Oprócz plaż i dwóch parków wodnych, na „Wyspie Żółwi” można zobaczyć, jak wykluwają się te urocze gady. Na plaży, która jest częścią rezerwatu morskiego, pojawiają się malutkie żółwie karetta, które cieszą oczy zadziwiających wyspę. Aby zobaczyć wielkie żółwie, trzeba wybrać się na wycieczkę łodzią po zatoce Laganas lub odwiedzić inną wyspę żółwi Marathonisi. Wielką atrakcją jest także wizyta w  zoo, które znajduje się na terenie kamiennego parku krajobrazowego Axos. Zakynthos oferuje turystom bogaty podwodny świat. Widoczność w czystym morzu dochodzi do 40 m. Centra nurkowe na wyspie zapewniają chętnym kilkanaście spektakularnych miejsc do nurkowania. Na życzliwej nurkom greckiej wyspie można postawić pierwsze kroki i nauczyć się nurkować i obserwować życie w wodzie. 

Podsumowanie 

Atuty greckiej wyspy Zakhyntos są bezsprzeczne. 

  • Łagodny ciepły klimat.
  • Czyste i piękne Morze Jońskie.
  • Możliwość spędzenia wakacji z dala od dużych miast.
  • Skaliste krajobrazy i dużo zieleni.
  • Spokojna atmosfera.
  • Ciekawe wycieczki statkiem.
  • Wygodne plaże dla rodzin z dziećmi.

Mając na uwadze te wszystkie walory, zdecydowanie należy stwierdzić, ze odwiedziny na greckiej wyspie Zakhynyos są obowiązkowe! 

Zobacz także

Warto pytać o drogę w podróży

euro

Zwiedzanie Dubrownika – miejsca, które musisz zobaczyć!

redakcja serwisu

Wakacyjne hity

euro

Zostaw komentarz