Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Beskid Sądecki – największe atrakcje

Kusi przyrodniczym bogactwem, wyjątkową kulturą oraz pięknymi widokami, dzięki którym wycieczki po jego terenie stają się niezapomnianą przygodą. Beskid Sądecki kusi, a jego popularność konsekwentnie wzrasta. Co warto zobaczyć w tej części kraju? Dla kogo wczasy w tej grupie górskiej mogą się stać najlepszą propozycją?

Dla miłośników górskich wędrówek nie lada atrakcją mogą się okazać wycieczki na takie szczyty, jak Radziejowa czy Jaworzyna Krynicka.

Beskid Sądecki – dolina Popradu

Wycieczki wzdłuż doliny Popradu to z kolei propozycja dla tych, którzy cenią sobie piękne widoki. Przełom tej rzeki może oczarować każdego, a wspaniały pejzaż na długo pozostanie w pamięci każdego turysty. Beskid Sądecki to również wspaniałe kurorty i ważne ośrodku turystyczne, na terenie których można spędzić niezapomniane wczasy. Wśród tych miast, które z pewnością warto zwiedzić w tej części kraju, znajduje się Nowy Sącz. To miasto kusi piękną zabudową oraz skansenem, pełnym wyjątkowych perełek dawnej architektury ludowej. Innym, bardzo ważnym punktem na turystycznej mapie Beskidu Sądeckiego, jest Krynica Zdrój. Ten znany kurort to dobre miejsce na wczasy dla tych, którzy chcą poprawić stan swego zdrowia, oraz dla tych, którym marzą się długie wycieczki po pobliskich górach.

Beskid Sądecki – Piwniczna

Godnym polecenia kurortem jest tu również Piwniczna, kusząca kameralną atmosferą. Warto zajrzeć też do Muszyny – pełnej zabytków miejscowości, znanej z ciekawego muzeum regionalnego, ruin zamku oraz rynku, otoczonego malowniczymi kamienicami. Stary Sącz z klasztorem klarysek, miejscowości przyciągające drewnianymi cerkwiami – oto kolejne atrakcje, dzięki którym tereny Beskidu Sądeckiego stają się obszarem wyjątkowo atrakcyjnym dla turystów. Coraz lepiej rozwinięta baza noclegowa sprawia, że wczasy w tej części kraju stają się dostępne dla każdego z nas. W znanych kurortach oraz w mniejszych letniskach czekają na nas przecież tanie noclegi, dzięki którym możemy zaplanować dłuższy pobyt w tych niezwykłych górach.

Zobacz także

Urlop w mieście – lepiej latem czy zimą?

redakcja serwisu

Krynica Zdrój i okolice – te miejsca musisz zobaczyć!

redakcja serwisu

Obowiązkowy dodatek każdego modnego mężczyzny – okulary przeciwsłoneczne!

redakcja serwisu

Zostaw komentarz