Wakacyjne Hity
Image default
Europa Polska

Pojezierze Litewskie: co warto zobaczyć?

Choć turyści nie zaglądają tu jeszcze zbyt często, staje się Pojezierze Litewskie coraz chętniej wybieranym kierunkiem turystycznych wypraw. Jakie atrakcje czekają tu na turystów? Dlaczego ta wyjątkowa kraina może się dla każdego z nas okazać niezwykle ciekawym kierunkiem wycieczki?


Pojezierze Litewskie to wyjątkowe pojezierze, którego wielkimi walorami są bliskość Bałtyku, wspaniała sceneria oraz moc atrakcji o przyrodniczym charakterze. Wprawdzie większa część tego pojezierza rozciąga się już na terytorium Litwy, jednak i w granicach państwa polskiego na nudę nie można narzekać. Jakie atrakcje zasługują tu na wyróżnienie?

Pojezierze Litewskie – krajobraz polodowcowy

Polodowcowy krajobraz to jeden z ważniejszych walorów polskiej części Pojezierza Litewskiego. Ciekawym doświadczeniem mogą się też okazać wycieczki dolinami tutejszych rzek oraz wizyty w tak ciekawych ośrodkach miejskich, jak Suwałki, Augustów czy Sejny. Pojezierze Litewskie może się zatem okazać obszarem ciekawym i dla miłośników historii, i dla przyrodników. Kraina ta będzie jednocześnie wspaniałym kierunkiem wycieczki dla tych, którzy chcą spędzać czas aktywnie.

Pojezierze Litewskie  – rzeki

Takie rzeki, jak Rospuda oraz Czarna Hańcza, są przecież idealnymi miejscami dla tych turystów, którzy kochają spływy kajakowe. Taka forma turystyki cieszy się na terenie Pojezierza Litewskiego wielką popularnością, warto jej zatem poświęcić nieco więcej uwagi. A co z jeziorami, które w tutejszym krajobrazie również zajmują bardzo ważne miejsce? Do tych najsłynniejszych jezior zaliczają się Wigry i Sajno – jeziora, nad których brzegami każdy z nas może znaleźć idealne warunki do wypoczynku. Niezapomnianych wrażeń w tej części kraju mogą nam tez dostarczyć piesze lub rowerowe wycieczki po terenach Wigierskiego Parku Narodowego oraz Suwalskiego Park Krajobrazowego.

Zobacz także

Najpopularniejsze zabytki w Polsce?

redakcja serwisu

Wakacje z dziećmi – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

redakcja serwisu

Minorka. Mniejsza siostra Majorki

euro

Zostaw komentarz