Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Górskie uzdrowiska. Krynica

Położona u stóp Beskidu Sądeckiego, jest znanym i bardzo chętnie odwiedzanym uzdrowiskiem, na terenie którego każdy może spędzić czas w niezwykle przyjemny sposób. Krynica to modny kurort, który przyciąga licznymi atrakcjami oraz rewelacyjnym zagospodarowaniem.


Tanie noclegi można tu znaleźć bez większych problemów, a miejsc, które warto odwiedzić, jest wiele. Dla tych, którzy kochają górskie wycieczki, Krynica może się okazać idealnym punktem wypadowym w rejon Jaworzyny Krynickiej. Dla osób preferujących mniej aktywne formy turystyki, miejscowość ta będzie doskonałym miejscem na spokojne wczasy. Tu można i odpocząć, i poprawić stan swego zdrowia. Jakie atrakcje zasługują tutaj na szczególne wyróżnienie? Z jakich obiektów Krynica może być wyjątkowo dumna?

Krynica – może oczarować każdego

Centrum Krynicy może oczarować każdego. Ma typowo uzdrowiskowy charakter, a w jego zabudowie dominują stylowe pensjonaty. Wiele z nich powstało na przełomie XIX i XX wieku. Drewniane wille w stylu szwajcarskim, doskonale utrzymane deptaki – oto atrakcje, dzięki którym spacery po centrum Krynicy mogą każdemu z nas dostarczyć wielu niezapomnianych wrażeń. Nie brak tu również obiektów, które powstawały z myślą o kuracjuszach, spędzających tu wczasy ze względu na stan swego zdrowia. Pijalnie wód to miejsca chętnie odwiedzane przez turystów i kuracjuszy, które w krajobrazie tego górskiego kurortu zajmują miejsce bardzo ważne. A co z miłośnikami sztuki?

Krynica – gdzie nocleg

Dla nich nie lada przygodą będzie wizyta w willi o nazwie Romanówka. Dziś w jej wnętrzu można oglądać ekspozycję, która przypomina o Nikiforze – malarzu, który właśnie w Krynicy stworzył serię obrazków przedstawiających życie w Krynicy oraz leżących w jej pobliżu miejscowościach. Warto też wybrać się na Górę Parkową, będącą doskonałym punktem widokowym. To miejsce idealne na spacer, a zimą – na narty.

Zobacz także

Skarby polskiej przyrody – Dolinia Baryczy

euro

Co warto wiedzieć przed wynajęciem apartamentu w Zakopanem? Poradnik turysty

euro

Domki letniskowe na wakacje – jak znaleźć odpowiednie?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz