Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Czy warto polecieć do Omanu?

Oman leży na Półwyspie Arabskim, ale trudno w nim szukać sztucznych stoków narciarskich czy ekskluzywnych drapaczy chmur. To państwo przyciąga raczej miłośników zachwycających krajobrazów, ciekawej architektury, smacznego jedzenia i sympatycznych ludzi. Podróż do Omanu to naprawdę interesująca propozycja na niezapomniane, orientalne wakacje. Warto skorzystać z takiej oferty biura podróży.

Oman – tysiące kilometrów pięknych plaż i nie tylko

To państwo jest położone nad ciepłym Morzem Arabskim. Nie dziwią szerokie plaże z drobnym i jasnym piaskiem, które kuszą ludzi spragnionych kąpieli słonecznych. Warto jednak pamiętać, że w miesiącach letnich panują w tym kraju wręcz nieznośne upały dochodzące do 50 stopni Celsjusza. Dlatego lepiej wybrać się do Omanu na wakacje zimowe. W styczniu temperatury są wyjątkowo przyjemne, ponieważ w ciągu dnia jest ok. 25 stopni Celsjusza, a nocą ok. 18 stopni. Spokojnie można też wejść do wody, która ma nawet 24 stopnie Celsjusza, a warto – to doskonałe miejsce do uprawiania sportów wodnych i nurkowania. Można podziwiać tętniąca życiem rafę koralową oraz pływające delfiny i wieloryby.

Oman to również bezkresne pustynie z zielonymi oazami, piękne góry z niemal trzytysięcznymi szczytami, fascynujące jaskinie, gorące źródła, ale i cudowna orientalna roślinność. Krajobrazy i przyroda mogą rzeczywiście zachwycić.

Oman do zwiedzania

Wiele w tym kraju ciekawych przykładów orientalnej architektury. Wzrok przykuwają wspaniałe pałace i rezydencje sułtańskie czy też olśniewające meczety. Na każdym kroku czuć ducha historii, ponieważ ten kraj może się poszczycić niesamowitymi fortami i starożytnymi twierdzami. Można też pozwiedzać stanowiska archeologiczne. Oman w zasadzie stanowi kompletne przeciwieństwo sąsiadujących z nim Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Warto jednak pamiętać, że to kraj arabski, więc turyści nie mogą sobie pozwolić na zbyt skąpe stroje w miejscach publicznych. W okresie ramadanu lepiej też unikać jedzenia i picia napojów na ulicach, ponieważ nie będzie to mile widziane. Na szczęście ludzie są bardzo przyjaźni i pozytywnie nastawieni do przyjezdnych, a poziom bezpieczeństwa naprawdę bardzo wysoki. To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie bez problemu można rozbić namiot w zasadzie gdziekolwiek, bez ryzyka dostania mandatu.

Oman dla smakoszy

Omańska kuchnia zachwyca swoją różnorodnością. Widać tu wpływy hinduskie i pakistańskie, które zgrabnie łączą się z tradycyjną kuchnią arabską. Potrawy kuszą nie tylko smakiem, ale aromatem wielu przypraw. Warto też odwiedzić tradycyjne, wielokolorowe targi pachnące już daleka kadzidłem. W każdym razie wakacje w Omanie to naprawdę ciekawa propozycja dla osób spragnionych egzotycznych klimatów, szerokich plaż, pięknych krajobrazów, ciekawej architektury i dobrego jedzenia.

Zobacz także

Wakacyjne hity

euro

Wakacje w swoim mieście – poszukaj ciekawych miejsc!

euro

Uniwersalny język gestów zawsze się sprawdza

euro

Zostaw komentarz