Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Gdzie warto wybrać się na egzotyczne wakacje?

Kto nie chciałby spędzić wakacji w egzotycznym kraju? Każdy czasami marzy o leniuchowaniu pod palmami, o cieple, słońcu, plaży i czystej wodzie o błękitnej barwie. Wiele państw posiada takie miejsca w których możemy odprężyć się i zapomnieć o codziennych troskach.Warto jednak sprawdzić co niektóre kraje mają do zaoferowania oprócz pięknych plaż, bo może nas ominąć wiele innych atrakcji. Jakie miejsca polecamy wziąć pod uwagę planując egzotyczne wakacje?

Teneryfa to wspaniała wyspa

Teneryfa jest największą wyspą z całego archipelagu Wysp Kanaryjskich. Oprócz urokliwych, czystych plaż odnajdą się też tutaj fani sportów wodnych i miłośnicy rejsów połączonych z obserwacją delfinów i wielorybów. Teneryfa posiada też piękne zabytkowe miasto La Laguna, orazznany klub piłkarski, na którego podobno warto stawiać u bukmacherów, bo zawsze wygrywają. Prędzej jednak radzimy, aby dowiedzieć się czy obstawianie zakładów sportowych za granicą jest legalne.

Bajeczny zanzibar

To nieduża wyspa na wschodzie Afryki, która należy do Tanzanii. Słynie z cudownych plaż, które mają mięciutki i biały piasek oraz bardzo ciepłą wodę. Wyspa posiada też niezwykłą historię i kulturę. Różnorodność narodowości, które tu zamieszkiwały nadały tej wyspie wyjątkowy charakter, a mieszkali tutaj nie tylko Afrykańczycy, ale również Hindusi, Arabowie, Europejczycy i Persowie. Warto też zwiedzić stare miasto w Zanzibar City, które nosi nazwę Stone Town. W 2000 roku wpisane zostało na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO ze względu na swoją szczególną architekturę.

Brazylia pięknym krajem ameryki południowej

Osoby, które marzą o ciepłym kraju, kiedy u nas jest zima powinny wziąć pod uwagę Brazylię. Lato zaczyna się tam w listopadzie. Jedna z najsłynniejszych plaż jaka znajduje się w Rio de Janeiro nosi nazwę Copacabana. To również idealny kraj dla miłośników przyrody, bo Brazylia ma do zaoferowania wiele atrakcji przyrodniczych jak np. wodospady Iguazu i Puszcza Amazońska. Nie możemy zapomnieć, że to także kraj footballu, w którym każdego dnia tysiące graczy kibicuje swoim ulubionym klubom i obstawia na nich zakłady sportowe. Oczywiście, żeby w takich zakładach nie przegrać, trzeba znać skuteczny system bukmacherski, ale w Brazylii takich systemów jest naprawdę bardzo dużo.

Wakacyjny wypad do Izraela

Jeśli myślimy o Bliskim Wschodzie to warto zastanowić się nad Izraelem. To kraj, który kojarzy się nam głównie z zabytkami z czasów starożytnych, ale jest tu też wiele pięknych plaż na których możemy poleniuchować i to nie tylko nad Morzem Śródziemnym. Koniecznie trzeba wykąpać się w Morzu Martwym, które posiada tak duży poziom zasolenia, że nie trzeba umieć pływać, bo każdy uniesie się na powierzchni.

Wyspy Cooka

Turyści, którzy chcą znaleźć błogi spokój w idyllicznym klimacie, ale nie boją się naprawdę dalekich podróży powinni wybrać się na antypody – Wyspy Cooka, które znajdują się na Oceanie Spokojnym. Będzie to idealne miejsce dla introwertyków lub osób, które lubią samotnie kontemplować przy brzegu i obserwować ocean, bo ma się tam wrażenie, że jest niewiele ludzi. Turystom najbardziej polecane są wyspy Rarotonga i Aitutaki.

Zobacz także

Uwaga na fałszywych przewodników

euro

Turystyka luksusowa i zapotrzebowanie na nią

euro

Wakacje w swoim mieście – poznajmy jego historię

euro

Zostaw komentarz