Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – przydatne wskazówki

Jeśli jeszcze nie zaplanowaliście swojego urlopu, najwyższy czas to zrobić. Biura podróży pełne są ofert na wakacje last minute, dzięki którym nie musicie wydawać fortuny na wymarzone wczasy za granicą. Gdzie zatem się udać? Europa to wiele możliwości wyboru: od słonecznej Italii po malownicze Wyspy Kanaryjskie. I tutaj warto się dłużej zatrzymać. Wyspy na Oceanie Atlantyckim to jeden z najchętniej obieranych kierunków przez europejskich turystów. Co jest w nich takiego wyjątkowego? Każda wyspa posiada w sobie coś niepowtarzalnego, co działa jak magnes. Jeśli wakacje, to tylko oferty last minute na Wyspy Kanaryjskie.

Szukasz wakacji na Wyspach Kanaryjskich? Odwiedź: https://www.traveligo.pl/last-minute/wyspy-kanaryjskie

Od czego zacząć poszukiwania?

Jeśli jesteście „zieloni” w temacie wyszukiwania atrakcyjnych ofert wakacyjnych, warto udać się do najbliższego biura podróży. Doradcy w profesjonalny sposób pomogą Wam wybrać najkorzystniejsze finansowo oferty, które nie muszą rujnować domowego budżetu. Za naprawdę niewielkie pieniądze można zafundować sobie urlop na najwyższym poziomie. Oczywiście można próbować swoich sił w organizacji wycieczki „na własną rękę”, jednak trzeba mieć wiele cierpliwości i samodyscypliny.

Jeśli Wyspy Kanaryjskie, to którą wybrać?

Teneryfa

We wszelkich rankingach na najpopularniejszą wyspę archipelagu wygrywa Teneryfa. I słusznie, ponieważ ma kryje w sobie wiele sprzeczności, które w efekcie końcowym stanowią o jej atrakcyjności. Połączenie terenów górzystych, wulkanicznych z wybrzeżami i bujną roślinnością skutkuje otoczeniem, w którym nie można się nudzić. Przebywając na Teneryfie należy zwrócić szczególną uwagę na park narodowy Teide, a dokładnie na jego centralny punkt – wulkan Teide. Najwyższy szczyt Hiszpanii będący znakiem rozpoznawczym wyspy. Jeśli decydujecie się na wakacje last minute, Wyspy Kanaryjskie, a przede wszystkim Teneryfa to strzał w dziesiątkę.

Fuerteventura

Jeśli szukacie nieco mniej obleganej wyspy na Oceanie Atlantyckim – Fuerteventura jest skrojona właśnie dla Was. Klimat wyspy charakteryzuje się nieustającymi, dość mocnymi podmuchami wiatru, które na dłuższą metę mogą być uciążliwe. Jednak odpowiednie nakrycie głowy powinno załatwić sprawę. Fuerteventura to raj dla plażowiczów. Gdzie się nie obejrzeć – tam piasek i bezkresne morze. Co więcej, w pustynny krajobraz komponują się leciwe wiatraki, które mają swój urok.

Lanzarote

Jeśli jeszcze nie słyszeliście o tej wyspie, czas nadrobić stracony czas. Oferty last minute na Lanzarote są coraz bardziej popularne, głównie z powodu mniejszego zainteresowania zagranicznych turystów. Dlaczego warto wybrać się na Lanzarote? Oprócz ciepłego klimatu, wyspa pełna jest powulkanicznych formacji liczonych w setkach. Na samym terenie parku narodowego Timanfaya znajduje się aż 30 stożków wulkanicznych, które robią niesamowite wrażenie.

Dlaczego wakacje last minute?

Odpowiedź jest prosta. Oszczędność pieniędzy, ale również i cennego czasu. Przygotowując się do wyjazdu zagranicznego zazwyczaj spędzamy godziny przed ekranem laptopa czy smartfona w poszukiwaniu idealnej oferty wakacyjnej. Oferty last minute pojawiają się w ostatniej chwili, dlatego nie ma czasu na zastanowienie (sprawdź: https://www.traveligo.pl/last-minute). Czasem wakacje „na spontanie” to wakacje życia. Koniecznie spróbujcie wakacji last minute na Wyspy Kanaryjskie.

Zobacz także

Grecja mniej znana

euro

Majorka i jej najpiękniejsze klasztory

euro

Najmodniejsze kurorty Lanzarote: gdzie można wypocząć najlepiej?

euro

Zostaw komentarz