Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Beskid Żywiecki – jakie atrakcje czekają tu na turystów?

Ta grupa górska ma wiele uroku, a wędrówki po jej terenie mogą każdemu z nas sprawić wiele radości. Piękne hale, rewelacyjne punkty widokowe oraz klimatyczne schroniska górskie, w których można odpocząć w miłym towarzystwie – oto atrakcje, dzięki którym Beskid Żywiecki cieszy się tak wielkim uznaniem wśród turystów. Jakie miejscowości mogą okazać się najlepszymi punktami dla tych, którym marzą się wczasy w tej części kraju?


Beskid Żywiecki  – co zobaczyć?

Co koniecznie trzeba zobaczyć podczas wycieczki po tej części Karpat? Beskid Żywiecki może się pochwalić doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną, dzięki czemu tanie noclegi można znaleźć w większości letnisk leżących na terenie tej grupy górskiej. Dobrze rozwinięta baza noclegowa, gęsta sieć szlaków turystycznych oraz sprawnie działająca komunikacja nie zmieniają jednak tego, że po tych górach wciąż można wędrować w otoczeniu niezwykłej przyrody. Co warto zobaczyć?

Beskid Żywiecki – Żywiec

W czasie wycieczki po Beskidzie Żywieckim warto zwiedzić Żywiec – najważniejsze miasto w tym regionie, kuszące interesującymi budowlami i ciekawymi placówkami muzealnymi. Kameralnym letniskiem i doskonałym punktem wypadowym w góry jest z kolei Rycerka Górna. To doskonały punkt wypadowy dla tych, którzy chcą lepiej poznać teren Worka Raczańskiego i odwiedzić takie szczyty, jak Wielka Racza oraz Bendoszka Wielka. Innym, bardzo ważnym ośrodkiem turystycznym, z którym bardzo często kojarzony jest Beskid Żywiecki, jest Korbielów. Na jego terenie można wypoczywać przez cały rok. Latem można stąd urządzać wycieczki w rejon Pilska i Hali Miziowej, zimą – szaleć na tutejszych trasach zjazdowych. U stóp Królowej Beskidów – Babiej Góry, rozłożyła się z kolei tak atrakcyjna i ciekawa miejscowość wypoczynkowa, jaką jest Zawoja. Znana ze skansenu, drewnianego kościoła parafialnego i placówki edukacyjnej Babiogórskiego Parku Narodowego, jest jednym z najlepszych miejsc na wczasy w polskich górach.

Zobacz także

Wakacje z dziećmi – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

redakcja serwisu

Turnusy rehabilitacyjne nad morzem

euro

Dlaczego warto zwiedzać Polskę, zamiast jechać za granicę?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz