Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Urlop w mieście – lepiej latem czy zimą?

Urlop w mieście, zarówno w Polsce jak i za granicą od lat nie wychodzi z mody, ponieważ to świetny sposób na poznanie danej miejscowości, kultury, kuchni, architektury i nowych osób. Jak wiadomo pora roku ma duży wpływ na krajobraz i warunki zwiedzania, dlatego przy wyborze kierunku na wakacje warto zastanowić się jak chcemy spędzić ten wypoczynek. Dokąd warto pojechać latem, a które miasto zachwyca w porze zimowej? Zachęcamy do zapoznania się z poniższym artykułem. 

City break – lepiej latem czy zimą?

Zakopane, Barcelona, Kraków, Paryż, Poznań, Rzym, Amsterdam – to zaledwie kilka miast, które zasługują na odwiedzenie co najmniej raz w życiu. Jeżeli jeszcze nie widziałeś któregoś z nich to zbliżające się wakacje stanowią nie lada okazję, by wyruszyć w podróż do jednego z najpiękniejszych miast Europy. I choć wiele z nich kojarzy się z nieustającymi tłumami to city break potrafi zaskoczyć wieloma atrakcjami i programem dostosowanym dla każdego. Wypoczynek w mieście może być udany zarówno latem jak i zimą.

W sezonie wakacyjnym możesz liczyć na mnóstwo atrakcji na świeżym powietrzu, kolorowe krajobrazy, plażowanie, nadmorskie przygody i niezapomniane imprezy. Wyjazd do Sopotu czy Barcelony to bez wątpienia dobry wybór na letni wypoczynek. Fani górskiej wspinaczki poza sezonem zimowym mogą wybrać się do Zakopanego lub na Słowację.

W sezonie zimowym dużą atrakcją stanowią między innymi świąteczne ozdoby, górskie krajobrazy, architektura miasta czy też sporty zimowe. W Krakowie zobaczysz piękną szopkę, w Paryżu oświetlone Pola Elizejskie, zaś w Berlinie niepowtarzalny bożonarodzeniowy jarmark.

Lato 2022 – miasta które warto zobaczyć

Jako, że zbliża się pora wakacji, a wielu z nas jeszcze nie wybrało kierunku na wakacje, postaramy się podpowiedzieć, gdzie warto wybrać się na krótki urlop latem 2022 roku. Mamy długą listę europejskich miast, które koniecznie trzeba zobaczyć w okresie letnim. Jednym z nich jest Rzym, a w szczególności Wieczne Miasto, Koloseum i Forum Romanum. Z doświadczenia wiemy, że niesamowitą przyjemność sprawia prawdziwie włoska kawa wypita w jednej z uroczych włoskich kawiarenek.

Drugą propozycją, ale wcale nie gorszą, jest Paryż – miasto miłości idealne na urlop dla zakochanych. Chyba każdy z nas marzy o zdjęciu pod jedną z najsłynniejszych budowli świata, którą rozpoznają nawet dzieci w wieku przedszkolnym. Spacer nad Sekwaną i malownicze widoki z pewnością zrobią odpowiedni nastrój na romantyczne chwile we dwoje, a może nawet na oświadczyny.

A co powiesz na wakacje w Pradze? Jako, że Czechy znajdują się całkiem blisko Polski, to propozycja idealna dla osób, które marzą o wyjeździe za granicę, ale nie lubią długich podróży. Praga słynie z produkcji piwa, którego będziesz miał szansę spróbować, ale to miasto ma też wiele innych zalet. Piękne, stare budowle w różnych stylach architektonicznych ucieszą oko niejednego fana zwiedzania zabytków. Praskie plenery również Cię nie zawiodą, a zdjęcia zrobione w takich miejscach jak most Karola w Pradze zachwycą znajomych i będą pamiątką na długie lata.

Jeżeli nuży Cię zbyt długi pobyt w jednym mieście, to mamy dla Ciebie propozycję idealną – rejs po Bałtyku, podczas którego zwiedzisz kilka europejskich stolic, poznasz cztery zupełnie różne kultury, zwyczaje i spróbujesz smaków lokalnej kuchni. Zwykle rejs wiąże się z odwiedzaniem nadmorskich miast, z których bez wątpienia warto zobaczyć Rygę, Sztokholm czy Helsinki. Sam pobyt na promie jest już wielką przygodą dla wielu osób, dzięki pięknym widokom, niezapomnianym wrażeniem i możliwości wzięcia udziału w imprezie na statku

Zobacz także

Wakacje z dziećmi. Hotel czy apartament?

redakcja serwisu

3 pomysły na to, aby zafundować sobie niezapomniane prezenty na wakacje

redakcja serwisu

Rejs po Zatoce Gdańskiej – wspaniała atrakcja dla całej rodziny!

redakcja serwisu

Zostaw komentarz