Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Beskidzkie wakacje w apartamencie

W tym roku rezygnujesz z wakacyjnego pobytu nad morzem? Na kierunek wyjazdu polecamy wybrać południe Polski, np. pełne uroku Beskidy. Dlaczego i gdzie najlepiej zatrzymać się na nocleg? Odpowiedzi znajdziesz poniżej. Przyjemnej lektury!

Wakacje w górach – czy to dobry pomysł?

Jak najbardziej! Góry to piękne tereny pełne zapierających dech w piersiach widoków. Ponadto, stwarzają idealne warunki do aktywnego wypoczynku i to przez cały rok. Do tego bogata fauna i flora oraz czyste powietrze, a to wszystko dopełnione wielością atrakcji, których różnorodność jest o wiele większa niż w nadmorskich kurortach, toteż nie sposób się tutaj nudzić. Co jeszcze? W lecie, czyli poza sezonem, jest po prostu taniej. I tyczy się to również cen za wynajem.

Górskie tereny są rozległe, więc pewnie zastanawiacie się, gdzie pojechać. Jednym z ciekawszych miejsc jest Beskid Śląski, który obfituje w malownicze szlaki turystyczne, liczne trasy rowerowe o różnym stopniu trudności oraz kolejki i wyciągi. Na przyjezdnych czeka spory wybór rozrywek oferowanych przez tutejsze ośrodki sportowo-rekreacyjne. Nie brak też parków linowych, aquaparków oraz miejsc, gdzie można oddać się wodnemu szaleństwu. Teren sprzyja zwiedzaniu. W większych miejscowościach m.in. w Szczyrku, Wiśle, Ustroniu czy Bielsku-Białej można odwiedzić np. muzea, rezerwaty, pałace, sanktuaria czy galerie.

Gdzie się zatrzymać na nocleg?

  • Pierwszym, co przychodzi na myśl, gdy zachodzi potrzeba rezerwacji noclegu, są hotele. Owszem, to popularne kwatery, ale prócz nich dostępnych jest kilka innych rozwiązań. Jednym z najdogodniejszych z nich jest wynajęcie apartamentu. Dlaczego?
  • Po pierwsze, w apartamentach jest zdecydowanie więcej miejsca niż w pokoju hotelowym. Apartamenty to ładnie urządzone i doskonale wyposażone mieszkania z łazienką, salonem, aneksem kuchennym i strefą sypialnianą. Przestrzeń zaaranżowana jest tak, by zapewnić optymalne warunki do wypoczynku. Z reguły do każdego z lokali przynależy osobny balkon lub taras, na którym można zażywać świeżego powietrza i zachwycać się wspaniałymi widokami.
  • Po drugie, pełna swoboda i brak ograniczeń. Cisza, spokój, kameralny klimat i brak narzuconego harmonogramu spożywania posiłków, który obowiązuje w hotelach. Posiłki wydawane są o konkretnych porach, więc chcąc zjeść, trzeba dostosować do tego swój plan dnia, a nie każdy ma na to ochotę. Co więcej, gotując samodzielnie – a apartamenty stwarzają taką możliwość – można ograniczyć koszty wyjazdu i związane z nim wydatki.
  • Po trzecie, bardzo często mieszkania na wynajem powstają jako część większej inwestycji okołoturystycznej. Nierzadko wchodzą w skład kompleksu złożonego z kilku budynków i położone są tuż obok hotelu, którym zarządza ten sam operator/właściciel. Niejednokrotnie w takiej sytuacji gościom wynajmującym apartamenty, udostępnia się hotelowe rozrywki. Taki system praktykuje np. Meta Apartments w Szczyrku. Osoby, które zdecydują się na pobyt w tym miejscu mogą korzystać m.in. z usług tamtejszych restauracji, strefy Wellness i SPA oraz letniego basenu zewnętrznego ze strefą wypoczynkową. Więcej o ofercie dowiesz się na stronie:

Beskidzkie wakacje w apartamencie – dla kogo to dobra opcja?

W zasadzie dla każdego, ale biorąc pod uwagę warunki, jakie stwarzają apartamenty, z miejsca najbardziej zadowolone będą rodziny z dziećmi. W przestronnym lokalu najmłodsi będą mieli wystarczająco dużo miejsca do zabawy. A dobrze doposażony aneks kuchenny umożliwi przygotowanie lub podgrzanie gotowych posiłków. W przypadku niemowląt, które powinny jeść świeże, zdrowe i nieprzetworzone produkty, oraz małych dzieci, które rzadko chcą jeść na mieście co innego, niż lody i frytki, to ogromny atut.

Niemniej na pobyt równie dobrze mogą zdecydować się pary i grupy znajomych. Duża swoboda i prywatność pozwolą wypocząć w dogodnych warunkach i spędzić wolny czas wspólnie, np. urządzając sobie serialowy maraton bądź wieczór z planszówkami, albo osobno tak, jak każdy lubi. Pełna dowolność.

Beskidzkie wakacje w apartamencie to opcja dla każdego. Wystarczy znaleźć odpowiednie miejsce, zarezerwować termin (a im wcześniej, tym lepiej i niejednokrotnie – taniej) i korzystać z dostępnych rozrywek, których w górach nie brakuje!

Zobacz także

Wakacje z dziećmi – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

redakcja serwisu

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

redakcja serwisu

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – jakie są idealne dla dzieci?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz