Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Unikanie niebezpiecznych miejsc nie takie łatwe

Każdy człowiek nosi w sobie pewne przekonania odnośnie różnych zjawisk, najczęściej przejęte z otoczenia. Niektóre z nich uchodzą wręcz za świętą prawdę i co niektórzy w najmniejszym stopniu w nie nie wątpią. Tylko czy to, co sądzimy na dany temat, zawsze jest równoznaczne z obiektywną prawdą?

Możemy rozważyć tę pułapkę logiczną, gdzie za przykład posłuży nam chociażby unikanie niebezpiecznych miejsc i temu podobne sprawy. Już dłuższy czas ludzie są przekonani, że jest to nietrudne zadanie i właśnie taką wiedzę przekazuje się innym.

Wszyscy są święcie przekonani, że musi to być nic innego jak najprawdziwsza w świecie prawda. Jako dowód przytaczają to, że wystarczy oglądać wiadomości, co ostatecznie uwalnia ich od wszelakich wątpliwości na ten temat. W dodatku, o tym, że unikanie niebezpiecznych miejsc jest łatwe, wspomina się od dłuższego czasu, co chyba oznacza, że jest prawdziwe, czyż nie?

Jednakże, wbrew temu, co wszyscy ci ludzie sądzą, jest to przekonanie dosyć odległe od prawdy

Jednakże, wbrew temu, co wszyscy ci ludzie sądzą, jest to przekonanie dosyć odległe od prawdy. Pogląd ten uchodzi za rozpowszechniony i tkwiący w nas dosyć głęboko, lecz okazuje się, że unikanie niebezpiecznych miejsc tak naprawdę nie jest łatwe i raczej nigdy nie był. Tak naprawdę sprawa przedstawia się zgoła odmiennie, gdyż nie ma pewnych informacji, co raczej znacznie rozmija się z tym, o czym byliśmy święcie przekonani.

Często ta wiadomość naprawdę zaskakuje ludzi, którzy po prostu nie mogą w to uwierzyć. Jak widać, w obecnych czasach prawdziwość wszelkich informacji należy weryfikować, nawet tych najbardziej oczywistych, a ponieważ istnieje wiele sposobów aby to sprawdzić, nie powinno być usprawiedliwienia dla dalszej ignorancji.

Zobacz także

Tańsze wyżywienie we własnym zakresie się opłaca?

euro

Turyści są jak bezmyślna masa?

euro

Nie każde zwierzę szczęśliwe na wyjeździe, może lepiej go nie brać?

euro

Zostaw komentarz