Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Walizka nie jest kufrem

Otoczenie często wpaja ludziom różnorodne przekonania na temat określonych zagadnień. Są wśród nich takie, które tak mocno wrosły w naszą świadomość, że nie wątpimy w nie w najmniejszym stopniu. Tylko czy to, co sądzimy na dany temat, zawsze jest równoznaczne z obiektywną prawdą?

Można by przemyśleć ów problem na przykładzie choćby czegoś takiego jak wielka pakowność walizki, która jest często dyskutowana. Od dawna wśród ludzi panuje pewna idea mówiąca, że jest to wsparcie w podróży, którą przekazuje się kolejnym osobom.

Dla wszystkich jest to na tyle niezaprzeczalny fakt, że nawet się nad tym szczególnie nie zastanawiają. Ich argumentem jest to, że tak walizki są zaprojektowane, co tylko utwierdza ich w tym niczym niezachwianym przekonaniu.

Co więcej, to, że wielka jest pakowność walizki

Co więcej, to, że wielka jest pakowność walizki, było ludziom wiadome już od długiego czasu, jak to więc możliwe, żeby wszyscy się mylili? A tymczasem temu założeniu jest dosyć daleko do prawdziwości, wbrew przeświadczeniu tych naprawdę wielu osób. Wydaje nam się to niepodważalnym faktem, tak bardzo rozpowszechniony i głęboko w nas zakorzeniony jest ten pogląd, a wbrew temu wielka pakowność walizki okazuje się nieograniczoną wcale nie być.

Tak naprawdę wygląda to zupełnie inaczej: trzeba pakować się z umiarem, co z oryginalnym przekonaniem ma raczej niewiele wspólnego. Ta rewelacja często jest dla ludzi na tyle zaskakująca, że nie chcą jej przyjąć do wiadomości. Dlatego w dzisiejszym świecie wszystkie informacje, nawet odnoszące się do największych oczywistości, trzeba weryfikować – na szczęście, mamy wiele możliwości aby to robić i dłużej nie tkwić w błędzie.

Zobacz także

Wakacje w zimie – na jakie kierunki warto się zdecydować?

redakcja serwisu

Tunezyjskie atrakcje: Dugga

euro

Tańsze wyżywienie we własnym zakresie się opłaca?

euro

Zostaw komentarz