Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Turystyczne walory Działdowa

Być może zorganizowane wycieczki po terenie tego miasta są jeszcze zjawiskiem dość rzadkim, jednak z pewnością Działdowo zasługuje na uwagę turystów. Ten ośrodek miejski ma się czym pochwalić, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Co warto zobaczyć w tym miejscu?


Działdowo może się pochwalić przede wszystkim malowniczą okolicą oraz ciekawą zabudową. To najbardziej na południe wysunięte miasto województwa warmińsko-mazurskiego, na terenie którego nudzić się nie można. Co przyciąga turystów na teren tego miasta? Krajobraz Wzniesień Mławskich jest wielkim walorem tego miasta, równie wielkim jego atutem jest długa i ciekawa historia. Przypominają o niej liczne zabytki, z którymi można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Działdowo – piękna starówka

Działdowo może się poszczycić piękną starówką, na terenie której do dziś można ujrzeć wiele ciekawych budowli. Są to budynki o sporej wartości artystycznej i historycznej, którym szczęśliwie udało się przetrwać wyjątkowo trudne dla tego miasta lata okupacji. Zachwyca średniowiecza układ ulic oraz rynek, którego rejon jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście.

Działdowo sztuka sakralna

A co z miłośnikami sztuki sakralnej? Dla nich wielką atrakcją jest kościół Świętego Krzyża – zabytek, który może się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. Działdowo znane jest też z tak ciekawego zabytku, jakim jest zamek. Pierwotnie gotycki, po odbudowie w XIX wieku całkowicie zmienił swój wygląd, stając się miejscem służącym przede wszystkim miejskim urzędnikom. Mimo to warto go zobaczyć w trakcie zwiedzania Działdowa, warto też poznać jego historię. Dzięki temu każdy z nas w ciekawy sposób poszerzy swą wiedzę na temat tej części kraju oraz zabytków, z których tak dumne jest Działdowo.

Zobacz także

Dlaczego warto zwiedzać Polskę, zamiast jechać za granicę?

Sabina

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

Sabina

Spacerkiem przez Wałbrzych

euro

Zostaw komentarz