Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Turystyczne walory Działdowa

Być może zorganizowane wycieczki po terenie tego miasta są jeszcze zjawiskiem dość rzadkim, jednak z pewnością Działdowo zasługuje na uwagę turystów. Ten ośrodek miejski ma się czym pochwalić, a jego atrakcje mogą oczarować każdego. Co warto zobaczyć w tym miejscu?


Działdowo może się pochwalić przede wszystkim malowniczą okolicą oraz ciekawą zabudową. To najbardziej na południe wysunięte miasto województwa warmińsko-mazurskiego, na terenie którego nudzić się nie można. Co przyciąga turystów na teren tego miasta? Krajobraz Wzniesień Mławskich jest wielkim walorem tego miasta, równie wielkim jego atutem jest długa i ciekawa historia. Przypominają o niej liczne zabytki, z którymi można się tu spotkać niemal na każdym kroku. Na które z nich warto zwrócić szczególną uwagę?

Działdowo – piękna starówka

Działdowo może się poszczycić piękną starówką, na terenie której do dziś można ujrzeć wiele ciekawych budowli. Są to budynki o sporej wartości artystycznej i historycznej, którym szczęśliwie udało się przetrwać wyjątkowo trudne dla tego miasta lata okupacji. Zachwyca średniowiecza układ ulic oraz rynek, którego rejon jest obowiązkowym punktem w programie każdej wycieczki po tym mieście.

Działdowo sztuka sakralna

A co z miłośnikami sztuki sakralnej? Dla nich wielką atrakcją jest kościół Świętego Krzyża – zabytek, który może się pochwalić historią sięgającą XIV stulecia. Działdowo znane jest też z tak ciekawego zabytku, jakim jest zamek. Pierwotnie gotycki, po odbudowie w XIX wieku całkowicie zmienił swój wygląd, stając się miejscem służącym przede wszystkim miejskim urzędnikom. Mimo to warto go zobaczyć w trakcie zwiedzania Działdowa, warto też poznać jego historię. Dzięki temu każdy z nas w ciekawy sposób poszerzy swą wiedzę na temat tej części kraju oraz zabytków, z których tak dumne jest Działdowo.

Zobacz także

Luksusowe apartamenty w górach – kiedy warto się na nie zdecydować?

redakcja serwisu

Czy domki w Ustroniu Morskim blisko morza to zakwaterowanie w sam raz na wyjazd z przyjaciółmi?

redakcja serwisu

Podziemne atrakcje: Jaskinia Głęboka

euro

Zostaw komentarz