Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Spisz na Słowacji – jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć

Jest jedną z najciekawszych krain na Słowacji, a bliskość polskiej granicy sprawia, że to właśnie dla Polaków Spisz stał się celem niejednej ciekawej wycieczki. Ta kraina ma swój niezwykły urok, a liczne atrakcje turystyczne w połączeniu z pięknem krajobrazu stały się główną przyczyną jego popularności. Czym może oczarować Spisz?

Spisz – atrakcje

Jakie atrakcje turystyczne koniecznie trzeba uwzględnić w programie wycieczki po tej krainie? Oto mały poradnik dla tych, którym marzy się niezwykła i pełna przygód wyprawa na Spisz. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie wycieczki po tej krainie? Atrakcji jest sporo. Spisz to przede wszystkim kraina wyjątkowo pięknych widoków. Popularności tej krainy sprzyja bliskość gór. Tatry, Pieniny czy też słynny Słowacji Raj – oto obszary, w które turyści bardzo chętnie zapuszczają się w czasie swych wycieczek po słowackim Spiszu. Te zakątki przyciągają przede wszystkim swą przyrodą i pięknymi widokami, są też cenione przez miłośników przyrody oraz aktywnej turystyki. Potężny Zamek Spiski, Dobszyńska Jaskinia Lodowa czy też wspaniały, pieniński Czerwony Klasztor – oto najważniejsze ze spiskich atrakcji.

Spisz – co jeszcze warto zobaczyć?

W czasie wycieczki po tej krainie warto też zajrzeć na teren jego najpiękniejszych miast. Wśród tych, które najczęściej umieszczają w swych turystycznych ofertach biura podróży znajdują się takie miasta, jak Podoliniec czy Lewocza. Kieżmark oraz Kapituła Spiska to kolejne ciekawe miejsca, którym z pewnością warto poświęcić nieco więcej uwagi w czasie wycieczki po tej części Słowacji. Obecnie zwiedzanie tej krainy jest coraz łatwiejsze. Ponieważ turystyka rozwija się tu bardzo dobrze, noclegi można już znaleźć tu bez problemów. Wspaniałe wycieczki po Spiszu urządzają również biura podróży, z których oferty mogą skorzystać ci nieco bardziej wygodni miłośnicy podróży.

Zobacz także

Majorka i jej najpiękniejsze klasztory

euro

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – przydatne wskazówki

euro

Skarby Szwecji: Karlskrona

euro

Zostaw komentarz