Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Szwecja dla turystów: Zachodnia Gotlandia w pigułce

Jest jedną z najbardziej fascynujących krain świata, a z całą pewnością – na terenie państw skandynawskich. Gotlandia to wspaniała kraina oraz miejsce, w którym Szwecja jawi się jako kraj wyjątkowo atrakcyjny dla każdego miłośnika podróży. Liczne atrakcje sprawiają, że Gotlandia coraz częściej staje się celem niejednej wycieczki. Szczególnym zainteresowaniem podróżników cieszy się zachodnia część wyspy, której uroku oraz atrakcyjności nie można odmówić. Jakimi atrakcjami może się tu pochwalić Szwecja? Jest ich sporo. Oto te najważniejsze, których w czasie wycieczki po zachodniej części Gotlandi nie można pominąć.

Szwecja – tereny pomiędzy jeziorami

Zachodnia Gotlandia to przede wszystkim piękne tereny pomiędzy jeziorami Wener i Wetter. Jest to obszar wyjątkowy. Szwecja urzeka tu ciszą, spokojem oraz wspaniałymi widokami. Wycieczki po tej części wyspy są rewelacyjną propozycją dla tych, którzy kochają wizyty w starych wsiach oraz spotkania z żywą tradycją oraz niezwykłą kulturą. Takie właśnie atrakcje oferuje Zachodnia Gotlandia. Wiele atrakcji czeka tu na wędkarzy, przy czym rybami najpopularniejszymi w tej części Szwecji są łososie oraz pstrągi. Coś miłego znajdzie się tu i dla tych, którzy chcą poznać życie mieszkańców wyspy oraz ujrzeć ciekawe przykłady skandynawskiej architektury. Ciekawym doświadczeniem może się okazać wizyta w tak pięknym mieście, jakim jest Mariestad. Wiele atrakcji czeka na tych, którzy odwiedzą miasteczko Lidkoping.

Szwecja – piękne okolice

Jest ono znane z pięknej okolicy, przy czym atrakcją zasługującą tu na szczególne wyróżnienie jest pobliski zamek Lacko. To jedna z najpiękniejszych budowli obronnych, jakimi może się pochwalić Szwecja. Vannersborg, który nie bez powodu został nazwany „Małym Paryżem”, jest kolejnym punktem, który powinien się znaleźć w programie wycieczki po zachodniej części Gotlandi. Kraina ta może się pochwalić również tak wielką ciekawostką, jaką jest Trollhattan. To miasto znane jest też jako Trollywood, a to ze względu na fakt, iż na jego terenie maja swe siedziby największe wytwórnie filmowe w Szwecji. Miłośników zabytków Zachodnia Gotlandia może z kolei oczarować tak pięknym miastem, jakim jest Skara. Dawniej miasto to stanowiło własność biskupów, o czym do dziś wspaniale przypominają znajdujące się na jego terenie zabytki sakralne. Tym najważniejszym jest potężna katedra, która swymi rozmiarami już z daleka przyciąga uwagę turystów. Nie brak na terenie miasta i nowszych atrakcji, dzięki którym może się tu doskonale rozwijać turystyka. Miejscem idealnym dla turystów oraz dla miejscowych rodzin jest Skata Sommarland – letni park rozrywki, który każdemu daje możliwość spędzania czasu na doskonałej zabawie.

Zobacz także

Jakie miejsca warto zobaczyć na Węgrzech?

redakcja serwisu

Majorka i jej najpiękniejsze klasztory

euro

Europejskie stolice mody – gdzie pojechać na weekendowe zakupy?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz