Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Majorka i jej najpiękniejsze klasztory

W gronie najciekawszych zabytków, którymi Majorka może oczarować turystów, ważną rolę odgrywają klasztory. Wznoszone na szczytach trudno dostępnych wzgórz dawniej miały zbliżać człowieka do Boga. Dziś wiele z nich jest wielkimi atrakcjami dla turystów, którzy w czasie swych wypraw po najpiękniejszych zakątkach wyspy bardzo chętnie zaglądają na ich teren. Które z nich mogą się okazać atrakcyjnym celem wycieczki?

Klasztory na Majorce mają swą specyfikę. Już w XIX wieku mnisi chętnie przyjmowali w nich gości, a w większości z nich można i obecnie znaleźć noclegi w niskiej cenie. Jako miejsce „wypoczynku” zasłynął m. in. klasztor w miasteczku Valldemossa, w którym gościł Fryderyk Chopin. Do dziś jest on najchętniej odwiedzanym przez turystów klasztorem na wyspie, a szczególnie często zaglądają tu polskie wycieczki.

Majorka na wakacje  co zwiedzać?

Innym zabytkiem tego typu, któremu warto poświęcić nieco więcej uwagi, jest klasztor na szczycie Puig de Randa. Jego historia sięga XIII wieku i związana jest z istniejącą tu pustelnią – pierwszą na całej Majorce. Dziś to miejsce jest chętnie odwiedzane przez turystów, na których czekają tu nie tylko zabytki sakralne, ale i piękne ogrody.

Klasztor Lluc to kolejny klasztor, który istnieje od XIII wieku. Obecnie jest on najważniejszym miejscem pielgrzymkowym na wyspie, a przedmiotem kultu jest tu drewniana figurka Matki Boskiej uznawana za cudowną.
W gronie cennych zabytków sakralnych znajduje się również w pobliżu miasteczka Pollenca. Wzniesione na Wzgórzu Marii sanktuarium z XIV wieku stanowi kolejną wielką atrakcję. Noclegi w tutejszych celach przyciągają tych, którzy chcą wypocząć w ciszy i spokoju. Choć warunki są skromne, dla tych, którzy nie chcą spędzać czasu w gwarnych kurortach klasztor ten staje się wymarzonym miejscem.

Zobacz także

Wyjazdy na narty autokarem – pomysł tanie wakacje w zimowej scenerii

redakcja serwisu

Spisz na Słowacji – jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć

euro

Europejskie stolice mody – gdzie pojechać na weekendowe zakupy?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz