Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Greckie wyspy. Mykonos

Jest jedną z popularniejszych wysp Cyklad, a dzięki dobrym połączeniom z Atenami turystyka na jej obszarze rozwija się bardzo dobrze. Mykonos, znana z ciekawych zabytków oraz dobrych warunków do wypoczynku, z pewnością zasłużyła sobie na uwagę. Na co mogą liczyć ci, którzy postanowią spędzić wczasy na tej wyspie?

Wakacje na wyspie Mykonos

Jednym z miejsc, które koniecznie trzeba tu zobaczyć, jest miasto Mykonos. Rybackie domki, piękna plaża – oto najbardziej charakterystyczne elementy miejscowego krajobrazu. Malownicze uliczki zachęcają do spacerów, a ciekawa zabudowa może cieszyć oczy turystów. Molo, przystań promowa oraz pojawiające się w oddali wiatraki tworzą w tym mieście wspaniałą atmosferę. Warto też zajrzeć do miejscowych placówek muzealnych, w których nie brak ciekawych zbiorów. Kolekcją dawnej ceramiki kusi Muzeum Archeologiczne, a ze wspaniałymi antykami można się spotkać w Muzeum Folklorystycznym. Za najciekawsze grecja1.pl uchodzi jednak tutejsze Muzeum Marynistyczne, z którego mieszkańcy miasta są wyjątkowo dumni. Miasto może się pochwalić również ciekawym skupiskiem domów w iście weneckim stylu oraz modną dzielnicą, znaną z barów oraz galerii. Na uwagę zasługują również miejscowe katedry: katolicka oraz prawosławna, które są ciekawymi przykładami wyspiarskiej sztuki sakralnej. Po zwiedzeniu miasta można wypocząć na pobliskich plażach, na których panują bardzo dobre warunki do rekreacji.
W Mykonos, jako najważniejszym ośrodku turystycznym na wyspie, noclegi można znaleźć bez problemów. Są one jednak dość drogie, zatem większość turystów szuka ciekawych miejsc nieco na uboczu. Jedną z miejscowości, w której można znaleźć tańsze noclegi, jest oddalona o 8 km od wyspiarskiej stolicy osada Ano Mery. Tu czekają przede wszystkim pokoje, które z chęcią wynajmują turystom miejscowi rolnicy. W tej miejscowości również można znaleźć i ciekawe plaże, i godne uwagi zabytki. Tym najważniejszym jest wzniesiony w XVI wieku klasztor Panagia Tourliani, znany z imponującej kolekcji kreteńskich ikon.

Zobacz także

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – przydatne wskazówki

euro

Turystyczny potencjał Macedonii

euro

Spisz na Słowacji – jakie atrakcje turystyczne warto zobaczyć

euro

Zostaw komentarz