Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Wydarzenia kulturalne w Krakowie dla dzieci i dorosłych

Zwiedzanie Krakowa z dziećmi to doskonały pomysł, miasto ma ciekawą historię, dlatego podążanie jej śladami ma same pozytywne aspekty. Poza aspektami edukacyjnymi, można zapewnić swoim pociechom doskonałą rozrywkę i niezapomniane wrażenia. Same wycieczki po znanych zabytkach krakowskich zazwyczaj nie jest wystarczające dla najmłodszego pokolenia. Dlatego warto zapoznać się z propozycjami wydarzeń kulturalnych dla dzieci – zamieszczone są one na stronie https://karnet.krakowculture.pl/ .

Spektakle dedykowane dzieciom

Na początku lipca – 3 i 4 w Krakowie odbędzie się Bajkowisko, podczas wydarzenia dzieci mogą spotkać się z rycerzami oraz posłuchać ciekawych bajek. Dziewczynki z pewnością będą zachwycone spotkaniami i zabawami z wróżkami. Kolejnymi atrakcjami są muzyka na żywo oraz turnieje rycerskie i konkursy rysunkowe. W sobotę 3 lipca dzieci będą miały możliwość wysłuchania słowiańskich baśni, a następnego dnia ludów świata. Cena jest uzależniona od ilości spektaklów – za jeden koszt wynosi 15 złotych, za oba 25. Tydzień później, czyli 10 lipca, przy ul. Rajskiej 12 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki odbędzie się spektakl „Piotruś Pan i Jakub Hak”. Smutne zakończenie doskonale znanej powieści może się zmienić, a przy okazji rozwinąć wyobraźnię małych i dużych widzów. Widowisko miało swoją premierę 16 października ubiegłego roku, jednak postanowiono wznowić jego prezentację. Na widowni mogą zasiąść dzieci, które skończyły siódmy rok życia, ciekawe historie z całą pewnością przypadną im do gustu. Bilet wstępu kosztuje 40 złotych, a w obsadzie można spotkać aktorów telewizyjnych seriali i filmów.

wydarzenia w krakowie

Urlop z dziećmi w Krakowie

Jeżeli zaplanowano wyjazd wakacyjny z dziećmi do Krakowa w drugiej połowie lipca, nie można pominąć uczestnictwa w 22. Festiwalu Tańców Dworskich „Cracovia Danza”. Wydarzenie nawiązuje ściśle do początkowej fazy nauki baletu w Polsce. Kolorowe i efektowne widowiska z pewnością spotkają się z aprobatą najmłodszych uczestników, pokazy zostały objęte patronatem cyklu „Kraków tańcem malowany”. Zaplanowano również specjalne warsztaty dla najmłodszych – „Kraków tańczy pod Wawelem” – zorganizowanie parady na ulicach miast było przysłowiowym strzałem w dziesiątkę. Sierpień w Krakowie zapowiada się równie ciekawie pod względem wydarzeń kulturalnych, niemal przez cały sierpień będzie trwał Kraków Culture Summer. Wszystkie atrakcje programu są zróżnicowane, aby dostosować się do każdego widza – niezależnie od wieku. W organizację wydarzeń w ramach festiwalu zaangażowały się krakowskie instytucje i organizacje pozarządowe, takie jak Krakowskie Forum Kultury, Teatr Bagatela, Piwnica pod Baranami. Organizację i obsługę objęło patronatem Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakowskie Forum Kultury, które ma już w tej kwestii doświadczenie. Kraków Culture Summer odbędzie się w krakowskim parku im. Henryka Jordana. Wszystkie atrakcje są godne uwagi, dlatego uczestnictwo w nich jest jak najbardziej opłacalne, zwłaszcza w miesiącach letnich, kiedy nie zawsze ma się siłę na zwiedzanie i piesze wycieczki.

Zobacz także

Małopolska – jesienią najpiękniejsza

redakcja serwisu

Co robić nad Zalewem Zegrzyńskim?

redakcja serwisu

Warszawa mogła być bardziej kolorowa

euro

Zostaw komentarz