Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Bagażniki dachowe na samochód – co wybrać na wakacje?

Zamierzasz wybrać się na wakacje własnym samochodem, ale nie masz dużego bagażnika? Pomyśl o bagażniku dachowym, z którym możesz bardzo łatwo powiększyć przestrzeń załadunkową pojazdu. Jaki bagażnik na dach sprawdzi się na wakacyjny wyjazd? Sprawdź nasze propozycje!

Dlaczego warto kupić bagażnik dachowy?

Sprzęt jak bagażnik dachowy nie jest obowiązkowym wyposażeniem samochodu, ale wielu właścicieli nie wyobraża sobie bez niego wyjazdów na dalsze trasy. Bagażnik pomaga wtedy w przechowaniu różnych ładunków, między innymi sprzętu sportowego czy toreb.

Bagażniki dachowe w tym sezonie cieszą się sporym powodzeniem, ponieważ wiele osób zdecydowało się na samodzielne podróżowanie własnymi samochodami. Aby zorganizować udany wyjazd z całą rodziną, trzeba wtedy zapewnić sporo przestrzeni na ładunki – bagażnik umieszczony na dachu może wtedy świetnie się sprawdzić.

Szeroka gama bagażników dachowych powoduje, że można łatwo dobrać je do swoich potrzeb pod kątem ich przeznaczenia. Na co warto się zdecydować?

Rodzaje bagażników dachowych

Samochód może być uzupełniony różnymi rodzajami bagażników dachowych:

  • Box dachowy – to rodzaj bagażnika, który ma zamkniętą konstrukcję i pozwala na łatwe przechowywanie przedmiotów wymagających dodatkowej ochrony. Umieszczany jest na belkach dachowych, które oparte są na konstrukcji dachu.
  • Bagażnik na rowery – ma formę specjalnych uchwytów rowerowych i pozwala na ich łatwe przewożenie. Bagażniki zabezpieczają rowery na czas dojazdu, zapewniając im właściwą stabilność.
  • Bagażnik na narty, snowboard – z kolei na zimę samochód można uzupełnić bagażnikiem dachowym przeznaczonym do przewożenia sprzętu zimowego.

Rodzaje powyższych bagażników dachowych można dowolnie wymieniać, umieszczając je na belkach dachowych. Dzięki temu bagażnik może zmieniać swoje funkcje w zależności od celu wyjazdu i pory roku.

Bagażnik samochodowy – kupić czy wypożyczyć?

Najtańszą opcją jest wypożyczenie bagażnika dachowego, jednak wtedy, gdy zamierza się często wyjeżdżać na wakacje, warto zdecydować się na własny sprzęt tego typu. Wtedy można bez problemu wybrać się od razu w podróż, bez konieczności każdorazowego wypożyczania potrzebnego wyposażenia.

Gdy potrzebne są bagażniki dachowe Śląsk – https://auto-carrier.pl/ jest regionem, w którym funkcjonuje wiele firm zajmujących się sprzedażą i wypożyczaniem bagażników samochodowych. W ich ofercie można znaleźć różne rodzaje tego typu sprzętu, także od sprawdzonych marek. Z pełną gamą bagażników, cennikami oraz adresami i godzinami otwarcia sklepów i wypożyczalni bagażników dachowych można zapoznać się online.

Zobacz także

Domki nad Soliną – dlaczego warto odwiedzić Bieszczady?

redakcja serwisu

Prezenty dla osób, które kochają dreszcz adrenaliny

redakcja serwisu

Atrakcje Gór Stołowych: Czermna

euro

Zostaw komentarz