Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim – jakie są idealne dla dzieci?

Atrakcje Małopolski są warte ich odkrywania. Pięknie prezentują się zwłaszcza pienińskie zamki. Osada Czorsztyn, Jezioro Czorsztyńskie, ale też piaszczysta plaża i okalające góry zasługują na poznanie. Okolica ta pięknie prezentuje się o każdej porze roku, gwarantując liczne atrakcje dla rodzin z dziećmi – i nie tylko. Jakie udogodnienia i rozrywki można znaleźć w tej okolicy dla dzieci?

Atrakcje nad Jeziorem Czorsztyńskim – na które z nich warto postawić? 

Atrakcje na Jeziorze Czorsztyńskim to przede wszystkim znajdujący się w okolicy zamek w Czorsztynie. Został zbudowany w XIV wieku na polecenie Kazimierza Wielkiego. Dziś jego ruiny stanowią bardzo urokliwą atrakcję okolicy. Wiele osób przychodzi tu robić zdjęcia i beztrosko spędzać czas. To jednak nie wszystko. Najbliższe otoczenie sprzyja spędzaniu wolnych chwil przez rodziny z małymi dziećmi. Trawiasta plaża z placem zabaw, mała gastronomia, parking, piaszczyste boisko do siatkówki oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego – to główne atrakcje okolicy przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych. 

Kluszkowce – trasy narciarskie, których nie można ominąć

Jeśli chodzi o Kluszkowce trasy narciarskie są tu idealnie przygotowane do białego szaleństwa. Są odpowiednie dla amatorów i zawodowców. Malownicza Kotlina Nowotarska, skąd rozpościera się widok na Pieniny i Beskidy Zachodnie, to wymarzone miejsce na zimowy odpoczynek.  Zabytkowe góralskie chaty stanowiące „Osadę Czorsztyn” to kolejna ciekawa atrakcja turystyczna tego regionu. Miłośnicy sportów zimowych mogą na miejscu wypożyczyć niezbędny sprzęt, by spróbować swoich sił na nartach lub snowboardzie. W przypadku awarii zawsze można liczyć na szybki serwis sprzętu na miejscu. Dla dzieci przygotowano szkółkę narciarską, aby móc w bezpiecznych warunkach nauczyć się stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Zdecydowanie warto szusować po licznych trasach narciarskich z Kluszkowcach. Dobra zabawa będzie niezapomniana!

Zobacz także

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

redakcja serwisu

Wakacje z dziećmi – na co zwrócić uwagę przy wyborze hotelu?

redakcja serwisu

3 rzeczy, które można zobaczyć w Warszawie na weekend?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz