Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Afrykańskie Safari

O świcie budzisz się w środku namiotu, rozciągasz ciesząc się świeżym powietrzem po spokojnej nocy. Poza namiotem słychać wiele naturalnych odgłosów. Czy w oddali nie słychać ryku lwa? Lwa?!
Szybko i bez zastanowienia wychylasz głowę na zewnątrz namiotu. Dziesięć metrów dalej widzisz wędrującego słonia, a wokół zaskakująca cisza. Chwycisz broń i cichutko idziesz przed siebie. Widzisz na planie wielką bestię i strzelasz! O tak, świetny strzał! Masz go. Szykuje się idealna fotografia ze zwierzęciem, a w scenerii niemal pomarańczowy wschód słońca.

Witamy w afrykańskim safari!

Safari to jedyny sposób, aby doświadczyć piękno tego obszaru oraz wdać się w romans z „duszą” Afryki. Wystarczy wspomnieć „safari”, a w naszej głowie zaczną występować egzotyczne obrazy wędrówek przez busz w samym sercu Afryki w niezmiernie gorącym klimacie. A to wszystko tysiące mil od Starbucks’a czy McDonald’a. Odziani w odzież w khaki i czapki, zużyte i brudne od potu i kurzu wyruszamy kolejny dzień po przygodę.
Wyruszając na safari często myślimy o wynajęciu firmy, która jest doświadczona na tyle, by móc pokazać nam to niesamowite miejsce. Nie bójcie się, że spotka Was nudna wycieczka. Z pewnością wyniknie wiele zaskakujących i ciekawych sytuacji. Należy wcześniej zwrócić się do odpowiedniego biura podróży i wybrać jedną z dostępnych dzikich przygód, które są uzależnione od stopnia komfortu, przygód i budżetu. To czego możemy być pewni będąc na safari to piękne afrykańskie krajobrazy i niesamowita bliskość z przyrodą.
Safari to również możliwość luksusowych wakacji  (outletlastminute.pl) w eleganckich hotelach przy wybornym winie. Podczas tego czasu możemy obserwować żyrafy i cieszyć się równie pięknymi widokami. A jeśli chcemy dostać się do innego miejsca możemy to zrobić w sposób spektakularny – balonem bądź też na słoniu.
Podczas, gdy słowo „safari” pochodzi z języka arabskiego i oznacza „podróżowanie”, Afryka zmieniła to na „podróżowanie w cieniu niezwykłych zwierząt”. Każda wycieczka safari oceniana jest pod kątem napotkanej przyrody oraz ilości napotkanych zwierząt: zebry, lwy, słonie, hipopotamy, nosorożce, goryle, gepardy i wiele innych. Niczym Arka Noego. Z racji tego, że jest tam tyle wędrujących zwierząt, sama ziemia czuje, że żyje.
Wielu podróżnych wybiera za cel zrobienie fantastycznego zdjęcia z safari, które następnie powieszą na swojej ścianie w domu. Jednak biura podróży sugerują również zwiedzać prawdziwie liczne cuda natury w Afryce jak chociażby Table Mountain.
Jednym z najlepszych miejsc jest Kenia. To kwintesencja safari. To co musisz tam zobaczyć to Park Narodowy Masai Mara, zwany również jako Mara, który jest domem dla wielu dzikich zwierząt. Możesz tam podziwiać lwy, lamparty, słonie, bawoły, nosorożce. A to wszystko zajmie Ci tylko jeden dzień!
Mara to idealne miejsce to zobaczenia na własne oczy wielkiej migracji, gdy to więcej niż 1, 5 miliona gazel, zebr, antylop gnu przekracza rzeki wzdłuż granicy z Tanzanią do bujnych łąk, w poszukiwaniu jedzenia. Wiele lwów, gepardów, hien i sępów krąży nad nimi w każdym roku zabijając wiele z nich. Jednak w trakcie rodzą się następne cielęta, które uzupełniają stado i przygotowują się do kolejnej migracji. Ten niesamowity proces rozpoczyna się każdego roku w Tanzanii W Parku Narodowym Serengeti.
Kiedy myślisz safari, obrazy automatycznie pojawiają się w Twojej głowie. Suchy, płaski i zakurzony teren, na którym można znaleźć drzewa akacji, pod którymi lwy odpoczywają i chronią się przez promieniami słońca. W tym miejscu turystów raczej nie znajdziemy. Ale Ci, którzy się na to decydują chcą dostać się na szczyt Kilimandżaro czy krater Ngorongoro, największy na świecie krater wulkanu w stanie nienaruszonym. Przez wielu uważany za najlepsze miejsce w całej Afryce Wschodniej.
Tysiące ciekawych przygód safari czeka na Ciebie w Afryce – RPA, Botswanie, Etiopii czy Ugandzie. Niezależnie od tego, gdzie planujesz wyjazd i na jak długo należy uzyskać informacje u zaufanego biura podróży (latolastminute.pl). To one wiedzą, kiedy jest najlepszy czas na odwiedzenie każdego kraju afrykańskiego. Jeśli przyjedziesz zbyt późno do Tanzanii możesz ominąć okres migracji, a napotkać bagna i nieciekawe krajobrazy. Biuro podróży pomoże Ci również znaleźć odpowiedni hotel, który idealnie będzie komponował się z otaczającym środowiskiem, z dala od tłumu turystów.
Pomogą nam również w doborze odpowiedniej odzieży. Na pewno nie należy nosić czarnych ubrań, które potęgują ciepło w upalne dni, przyciągają one dodatkowo promienie słoneczne. Również ubrania kamuflujące ( chociażby w stylu wojskowym) mogą okazać się złym pomysłem, ponieważ w Afryce ubierają się tak tylko wojskowi. Dlatego jeśli planujemy podróż do afrykańskiego safari należy skontaktować się z odpowiednim biurem podróży i wysłuchać wszystkich rad i wskazówek.

Zobacz także

Wakacyjne hity

euro

Zwiedzanie Dubrownika – miejsca, które musisz zobaczyć!

redakcja serwisu

Walizka nie jest kufrem

euro

Zostaw komentarz