Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Warszawa mogła być bardziej kolorowa

Pogodziliśmy się już w większości z tym, że świat, w którym żyjemy, jest właśnie taki jaki jest i inny być nie może. Trudno byłoby nam sobie chociażby wyobrazić, że mógłby wyglądać inaczej, gdyż tak bardzo już się do jego obecnego kształtu zdążyliśmy przyzwyczaić.

Jak się jednak okazuje, niejednokrotnie znajdowaliśmy się blisko zmian, które mogłyby zaważyć na kształcie naszego obecnego życia. Możemy tutaj posłużyć się przykładem planu uczynienia Warszawy mniej szarą, który to projekt w swoim czasie uchodził za bardzo prawdopodobny i bliski realizacji.

I gdyby to się stało, możemy być pewni, że dla mieszkańców byłaby to wielka szansa. I tak przy pełnej realizacji tego projektu moglibyśmy cieszyć się tą zmianą i czerpać z niej korzyści.

Ponadto, w takiej sytuacji nie bylibyśmy już zmuszeni martwić się o smutny wygląd stolicy

Ponadto, w takiej sytuacji nie bylibyśmy już zmuszeni martwić się o smutny wygląd stolicy, co byłoby chyba najlepszą wiadomością. Z pewnością dla wielu osób byłaby to o wiele korzystniejsza sytuacja niż to, co mamy obecnie. Możemy wciąż od nowa się zastanawiać, jak byłoby korzystnie, gdyby plan uczynienia Warszawy mniej szarą udało się zrealizować. Na nasze nieszczęście, nie pozostaje nam nic innego, gdyż nie było nam dane przekonać się o tym na własnej skórze.

Choć niełatwo nam w to uwierzyć, pomimo wszystkich swoich jasnych stron plan uczynienia Warszawy mniej szarą ostatecznie nie został wprowadzony w życie. Przyczyną tego było to, że wymagało to nakładów, co od nowa uczy nas o tym, jak kruche i nic nieznaczące potrafią być ludzkie zamierzenia i ambicje. I tak plan uczynienia Warszawy mniej szarą obecnie znajduje się jedynie w sferze marzeń i tak już pewnie pozostanie.

Zobacz także

Na krakowskim Kazimierzu

euro

Najpopularniejsze zabytki w Polsce?

redakcja serwisu

Pojezierze Litewskie: co warto zobaczyć?

euro

Zostaw komentarz