Wakacyjne Hity
Image default
Świat

Wakacje w swoim mieście – wciąż można zostać przewodnikiem

Cofając się w czasie, możemy zobaczyć, jakie kwestie ówcześni ludzie uważali za najbardziej dla siebie istotne. Niezależnie od naszej obecnej oceny, w swoim czasie niektóre z nich poważnie brano pod uwagę. Jako przykład mógłby nam posłużyć zwiększenie wymogów dla przewodników, nad którym już wiele razy solidnie się głowiono.

Chociaż dzisiaj wszyscy wiemy, jak to się skończyło, ówcześni nie posiadali tej wiedzy i dlatego nie należy się dziwić że swego czasu mogło to być było to postrzegane jako poważny problem. Dla tych, którzy liczyli się z możliwością wystąpienia tego, najgorsza wydawała się być szansa na utrudniony dostęp do tej funkcji, według nich dość duża.

Nie wyglądało to zbyt optymistycznie, zwłaszcza, że częsta była wtedy opinia mówiąca, że zwiększenie wymogów dla przewodników to tylko kwestia czasu i lepiej się na to w taki czy inny sposób przygotować. W rezultacie doszłoby do wzrostu cen wycieczek, co nie byłoby zbyt pożądane zarówno w tamtych czasach, jak i w obecnych, raczej wszyscy dążyliby do uniknięcia tego.

Dlatego ten problem tak poważnie zaprzątał głowy ludzi

Dlatego ten problem tak poważnie zaprzątał głowy ludzi i dzisiaj prawdopodobnie również zareagowalibyśmy na coś takiego co najmniej wzmożonym niepokojem. Jak się okazało, to wszystko było zupełnie niepotrzebne, ponieważ zwiększenie wymogów dla przewodników jednak nie nastąpiło wbrew tym prognozom. W końcu okazało się, że mija się to z celem, czego w minionych czasach nie dawało się przewidzieć tak łatwo jak teraz, kiedy jest już po wszystkim.

Dlatego też, choć ta ze wszech miar nieprzyjemna perspektywa wydawała się być nieuchronna, jednak się nie sprawdziła. Zamiast tego ostatecznie doszło do większego otwarcia na naturszczyków i temat został zamknięty na długie lata, odgrzebywany jedynie przy okazji jakichś szczególnych dyskusji o tamtym wycinku przeszłości. Na szczęście, zwiększenie wymogów dla przewodników może mieć dla nas już tylko takie znaczenie.

Zobacz także

Jak wybrać namiot turystyczny?

redakcja serwisu

Odkryj skarby Bali: Denpasar

euro

Turystyka luksusowa i zapotrzebowanie na nią

euro

Zostaw komentarz