Wakacyjne Hity
Image default
Bez kategorii

Ubezpieczenia na życie z dodatkowym oszczędzaniem – czy są opłacalne?

Ubezpieczenia na życie to jeden z tych produktów, które nie zawsze odpowiednio doceniamy. Wynika to głównie z tego powodu, że do momentu, kiedy nie przydarzy nam się jakiś wypadek, czy inny czarny scenariusz, możemy nie zauważać posiadania ubezpieczenia na życie. Oczywiście w dalszym wypadku zdecydowanie warto je mieć, ale jest jednak taki rodzaj polis, z których korzyści możemy odczuć znacznie szybciej – polisy z dodatkowym oszczędzaniem. Czy to dobre rozwiązanie i co warto o nim wiedzieć?


Ubezpieczenia na życie – parę ogólnych słów

Ubezpieczenia na życie to jedne z najczęściej wybieranych przez Polaków polisy. Wynika to z ich dużej uniwersalności, gdyż chociaż ich głównym celem jest zabezpieczenie rodziny ubezpieczonego na wypadek jego zgonu, to za dobrą polisą kryje się znacznie większy zakres ochrony.

Ubezpieczenia na życie mogą nam pomóc chociażby wtedy, kiedy stracimy pracę, oczywiście jeśli taki zapis znajdzie się w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia. Polisa to także dodatkowe pieniądze w sytuacji, kiedy na skutek zdarzeń losowych stracilibyśmy stale możliwość pracy czy samodzielnego funkcjonowania.

Dzisiaj skupimy się jednak na konkretnym rodzaju ubezpieczeń na życie, czyli polisach z dodatkową opcją oszczędnościową. Jak działają tego typu produkty i czy ich wybór jest opłacalny, jeśli zależy nam na odpowiednim zabezpieczeniu na wypadek różnych, nieprzewidzianych zdarzeń?

Ubezpieczenia na życie i oszczędzanie – można to połączyć!

Ubezpieczenia na życie z opcją oszczędnościową są jak najbardziej produktem, który jest godny polecenia. Dlaczego? Głównym powodem takiego stanu rzeczy jest fakt, że mamy tutaj do czynienia z połączeniem lokaty i klasycznej polisy. Dzięki temu w jednym produkcie dostajemy dwie funkcjonalności – możliwość zabezpieczenia swojego życia i zdrowia przed złośliwymi kolejami losu,oraz opcję oszczędzania kapitału na dowolny cel.

Jedną z największych zalet tego rozwiązania jest ułatwienie samego procesu oszczędzania pieniędzy. Raczej wszyscy wiemy o tym, że nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, ponieważ właściwie na każdym kroku czyhają na nas różne rzeczy wyciągające kapitał z naszych portfeli. W przypadku ubezpieczeń na życie z opcją oszczędnościową ten problem znika – jedyne, o czym musimy pamiętać to regularne opłacanie składek, jak ma to miejsce w przypadku każdej innej polisy.

Ważne w tym kontekście jest to, że ubezpieczenia na życie z oszczędzaniem i bez niego, nie różnią się zbytnio jeśli chodzi o zapewniany przez nie zakres ochrony. Wszystko zależy od tego, jakie konkretnie ubezpieczenie wybierzemy, jednak zawsze będziemy mogli liczyć na pełną funkcjonalność naszej polisy, natomiast opcja oszczędnościowa będzie do niej miłym dodatkiem.

Na co możemy przeznaczyć pieniądze, które uda nam zgromadzić dzięki takiej polisie? Z uwagi na to, że są to nasze oszczędności, możemy przeznaczyć je na zupełnie dowolny cel. Nawet jeśli ubezpieczenie oferuje nam możliwość zbierania pieniędzy na emeryturę będziemy mogli wykorzystać je w wybrany przez siebie sposób. To kolejny dowód na to, że polisy na życie można w prosty sposób połączyć z oszczędzaniem i czerpać z nich maksimum korzyści.

Zobacz także

Gdzie warto zamawiać softshelle na wyprawę i do lasu?

redakcja serwisu

Last minute w marcu – gdzie warto polecieć?

redakcja serwisu

Wakacje w swoim mieście – odwiedzajmy muzea

euro

Zostaw komentarz