Wakacyjne Hity
Image default
Bez kategorii

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu gogli snowboardowych?

Gogle snowboardowe to nie tylko designerski gadżet, to także bardzo ważny element ubioru snowboardzisty. Każdy, kto zamierza jeździć na snowboardzie powinien zainwestować w zakup tego typu przedmiotu, ponieważ podczas takiej jazdy to właśnie gogle są w stanie zapewnić nam podstawową ochronę oczu. Co zatem warto wziąć pod uwagę kupując gogle snowboardowe?

Gogle snowboardowe – jako element wyposażenia snowboardzisty

Snowboard to sport zimowy, który ma wielu zwolenników. Zjeżdżanie po zaśnieżonym stoku na desce snowboardowej to dla wielu osób bardzo przyjemne zajęcie. Wielu początkujących snowboardzistów chętnie zapisuje się na różne obozy sportowe, aby móc udoskonalić swoje umiejętności w tym jakże emocjonującym sporcie. Jeżeli i my chcielibyśmy rozpocząć swoją przygodę z jazdą na snowboardzie to pamiętajmy o tym, że dla własnego bezpieczeństwa oprócz zakupu odpowiednio dopasowanej deski wraz z wiązaniami i butami oraz specjalnego stroju i kasku powinniśmy zdecydować się także na zakup gogli snowboardowych. Dobrej jakości [link]gogle snowboardowe[/link] są w stanie skutecznie ochronić nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz przed różnymi urazami mechanicznymi. Z gogli snowboardowych możemy korzystać nawet wtedy, gdy na co dzień nosimy okulary, wówczas powinniśmy szukać modeli oznaczonych symbolem OTG.

Co warto wziąć pod uwagę podczas wyboru idealnych gogli snowboardowych dla siebie?

Podczas wyboru gogli snowboardowych powinniśmy zwrócić uwagę na kolor ich soczewek. I nie chodzi tu o modę, ale o transmisje światła. Gogle snowboardowe o różnym kolorze szyby przeznaczone są do jazdy w różnych warunkach atmosferycznych. I tak np. szyby żółte, bursztynowe o przepuszczalności światła 43- 80% sprawdzą się przy ograniczonej widoczności. Można używać ich do jazdy w nocy lub podczas zachmurzenia. Z kolei szyby czarne o przepuszczalności światła 3-8% przeznaczone są do jazdy na snowboardzie podczas słonecznych dni. Warto również zauważyć, że w dzisiejszych czasach na rynku dostępne są także gogle snowboardowe z drugą soczewką w zestawie. Pamiętajmy również o tym, że kupując gogle snowboardowe dobrze jest zdecydować się na produkty wysokiej jakości, ponieważ będą one wyposażone w najnowsze technologie, które bez wątpienia będą miały duży wpływ na komfort naszej jazdy. Znaną marką gogli snowboardowych, chętnie wybieraną przez fanów tego sportu jest marka Oakley. Gogle marki Oakley zakupimy w sklepie internetowym byrlano.com, który zajmuje się sprzedażą produktów tej firmy. W sklepie tym odnajdziemy między innymi gogle z systemem Anti Fog, który zapobiega parowaniu czy też gogle wyposażone w technologię Switchlock, dzięki której w bardzo szybki i prosty sposób wymienimy soczewkę. Należy również zaznaczyć, firma Oakley z myślą o wszystkich sportowcach stworzyła technologię o nazwie Prizm, która to ma bardzo dobry wpływ na poprawę kontrastu widzenia oraz znakomicie wyostrza głębie kolorów. Jeżeli więc chcemy być w pełni zadowoleni ze swoich nowych gogli snowboardowych warto wziąć pod uwagę zakup gogli tej właśnie marki.

Zobacz także

Farbowanie włosów przed wakacjami – kiedy jest ostatni dzwonek?

redakcja serwisu

Ubezpieczenia na życie z dodatkowym oszczędzaniem – czy są opłacalne?

redakcja serwisu

Pilot samolotu – jakie trzeba mieć kwalifikacje?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz