Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Mazury na weekend – przewodnik po miejscach

Mazury to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na wakacje. Nic dziwnego – wyjątkowe otoczenie lasów i pięknej mazurskiej przyrody sprawia, że spędzanie tam czasu to sama przyjemność. Możemy wypocząć relaksując się w tradycyjny sposób na plaży, korzystać z przystani i wybrać się na żagle czy zdecydować się na aktywny wypoczynek na rowerach, windsurfingu, kitesurfingu i innych sportach wodnych. Gdzie są najlepsze miejsca na Mazurach do wypoczynku? W tym artykule podpowiadamy, w jakie mazurskie lokalizacje warto udać się na weekend.

Zabytki historyczne

Na Mazurach jest ich wiele. Z łatwością wybierzesz takie, które zachwycą Ciebie, rodzinę, partnera czy partnerkę lub grupę przyjaciół. Niezależnie od tego, z kim przyjeżdżasz na Mazury, warto rozplanować zwiedzanie historycznych zabytków. Zarówno dzieci jak i dorośli dowiedzą się ciekawych rzeczy poprzez odwiedzanie tego typu miejsc. Możemy zdecydować się na oglądanie imponującego Zamku Biskupów Warmińskich w Lidzbarku. Został wybudowany w XIV wieku – odwiedzając go doświadczamy wielowiekowej i fascynującej historii tamtego regionu. Intrygującą i pouczającą propozycją mogą być odwiedziny głównej kwatery Hitlera w Gierłoży, czyli Wilczym Szańcu. Dostępne są także atrakcje, które zadowolą wielbicieli kina: w ruinach zamku w Szymbarku kręcono polski film „Król Olch”. Możesz więc skorzystać z wyjątkowej okazji obejrzenia ruin i poznania miejsca produkcji filmu.

Zachwycająca przyroda Mazur

To oczywisty sposób spędzania czasu na Mazurach. Jednak sama natura tamtego regionu nie jest oczywista – lasy, łąki, pola i jeziora Mazur wciąż zachwycają i pozwalają na przeżywanie nowych doświadczeń przy każdej kolejnej wizycie. Możemy więc zdecydować się na pobyt w miejscach, które słyną z zachwycającej przyrody, jak i w tych nieco mniej znanych, lecz wciąż ciekawych. Jezioro Długie w Olsztynie to doskonałe miejsce na odpoczynek nad wodą. Większość z nas kojarzy także przystań w Giżycku, gdzie czekają na nas łódki, żaglówki i jachty, które pozwolą oglądać jeziora z nowej perspektywy. Równie ciekawą propozycją jest odwiedzenie Leśnego Arboretum Warmii i Mazur – czekają tam na nas bujne krzewy i kwiaty, urocze mostki nad wodą i wyjątkowa roślinność mazurskiego regionu.

Atrakcje kulturalne

Jednym z najpopularniejszych mazurskich wydarzeń jest Piknik Country w Mrągowie. Przyjazna atmosfera i wciągające występy artystów pozwolą odprężyć się i poznać nowe piosenki. Mazury to także miejsce, gdzie odbywa się Naturalnie Mazury Festiwal – impreza organizowana w Węgorzewie. Usłyszymy tam znanych artystów muzyki gitarowej rockowej czy alternatywnej. Nie pozostaje więc nic innego, jak zrobienie rezerwacji w hotelach na Mazurach i korzystanie z miejscowych atrakcji.

Zobacz także

Urlop w mieście – lepiej latem czy zimą?

redakcja serwisu

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

redakcja serwisu

Odpoczynek pod Warszawą – gdzie się udać?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz