Wakacyjne Hity
Image default
Bez kategorii

Last minute w marcu – gdzie warto polecieć?

Marzec to doskonały czas na relaks z dala od domu i wygrzanie się w promieniach słońca. Wystarczy znaleźć odpowiednią ofertę last minute, aby wypocząć bez tłumu turystów, a w komfortowych warunkach.

Na Maderę, czyli do krainy wiecznej wiosny

Pierwsza z propozycji to górzysta wyspa na Oceanie Atlantyckim. Marcowe temperatury okazują się dość przyjemne, aczkolwiek raczej trudno liczyć na opalanie na wyjątkowej plaży Seixal, którą wyróżnia czarny piasek. Natomiast do aktywności na świeżym powietrzu i zwiedzania najciekawszych zakątków Madery jest po prostu idealnie. Warto jednak pamiętać o nieco chłodniejszych nocach, więc jakiś cieplejszy sweter na pewno się przyda.

Koniecznie trzeba przejść szlakiem lewad, dotrzeć też do wawrzynowego lasu Fanal, naturalnych basenów wulkanicznych i nad wodospad Anjos.

Last minute w marcu na Wyspy Kanaryjskie

Na tym archipelagu pogoda jest jeszcze łaskawsza, a marcowe wycieczki w promocyjnych cenach. Słońca nie brakuje, można plażować, a nawet kąpać się, ponieważ woda ma około 19 stopni (więc jak w Bałtyku, ale w pełni sezonu letniego).

Każda z wysp zachwyca czym innym. Wulkaniczne krajobrazy Lanzarote z kraterami, ciemnymi skałami i czarnym piaskiem jakże kontrastują z wietrznym klimatem Fuerteventury, który tak kusi do spróbowania sił w windsurfingu lub kitesurfingu. Wielu zwolenników ma także zróżnicowana Gran Canaria.

Lanzarote, Fuerteventura, Teneryfa, Gran Canaria – idealne miejsca na last minute z ITAKĄ!

W marcu jak w… raju, czyli Wyspy Zielonego Przylądka

Niemal 25 stopni, słońce na niebie, plaże z białym piaskiem i ciepła woda – właśnie na takie warunki można liczyć, jeżeli wybierze się wakacje last minute w marcu na Wyspach Zielonego Przylądka. Pogoda zatem idealna nie tylko do plażowania, ale także uprawiania sportów wodnych i trekkingu, a pięknych tras górskich, wśród zalesionych wąwozów lub na księżycowych równinach wulkanicznych naprawdę nie brakuje.

Wyspa Afrodyty, czyli Cypr

Kolejna propozycja jest dla osób lubiących wędrować, zwiedzać, a może też wystawić twarz do słońca. Na tradycyjne plażowanie bywa czasami nieco za chłodno, chociaż Polaków przyzwyczajonych do nadbałtyckich klimatów 18-20 stopni raczej nie zniechęci, tym bardziej że Cypr słynie z pięknych i czystych plaż. Jednak warto też podjechać na południowo-wschodnią część wyspy na Capo Greco, aby podziwiać niesamowite formacje skalne i urwiska z jaskiniami. Miłośnicy historii też nie będą zawiedzeni Grobowcami Królewskimi w Pafos, starożytnymi ruinami w Salaminie czy kolekcją artefaktów w Muzeum Cypru w Nikozji.

Egipt last minute zawsze w modzie

Na koniec jedno z ulubionych miejsc dla podróżników z Polski. Na wyjazd do Egiptu chyba nikogo nie trzeba namawiać, a marzec to doskonały czas, ponieważ unika się zarówno męczących upałów, jak i tłumów na plażach. Na pogodę nie można narzekać. Jest bardzo ciepło i słonecznie, a hotele w opcji all inclusive są świetnie przygotowane na przyjęcie osób spragnionych wypoczynku w luksusowych warunkach.

Oferty last minute do Egiptu znajdziesz w ofercie ITAKI!

Zobacz także

Gdzie warto zamawiać softshelle na wyprawę i do lasu?

redakcja serwisu

Na co warto zwrócić uwagę podczas zakupu gogli snowboardowych?

redakcja serwisu

Beskid Niski – jak wybrać pokoje dla całej rodziny?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz