Wakacyjne Hity
Image default
  • Strona domowa
  • Europa
  • Kajaki Pisklaki, czyli spływy Tanwią jako najlepsza forma aktywnego wypoczynku
Europa

Kajaki Pisklaki, czyli spływy Tanwią jako najlepsza forma aktywnego wypoczynku

Ciekawą formą wypoczynku zwłaszcza latem, są spływy kajakowe na Tanwi. Mogą wziąć w nich udział zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby chcące spróbować swoich sił na trudniejszych odcinkach. Wybór szlaku powinien być uzależniony od umiejętności i doświadczenia kajakarzy. Nowicjuszom poleca się uczestnictwo w wyprawach zorganizowanych.

Wypoczynek w lubelskim? To tylko spływy kajakowe na Tanwi

Źródła rzeki Tanew wybijają w pięknej krainie Roztocza. Jej koryto otoczone jest bujną roślinnością, a nurt miejscami bywa wartki. Liczne zakręty, przesmyki i zwalone kłody drzew tworzą naturalne przeszkody dla kajaków. Dobrą lokalizacją na bazę wypadową jest Ranczo Pisklaki, w którym znajduje się pole namiotowe oraz drewniane domki letniskowe. W ich sąsiedztwie jest rozległa plaża z przystanią, która jest punktem początkowym spływu kajakowego do Starych Króli. To idealna trasa dla początkujących i dzieci, gdyż nurt jest tu spokojny, a woda rozlewa się dość szeroko. Czas przepływu do około 5 godzin. Po drodze można zażywać kąpieli oraz kupić wodę czy jedzenie w sklepach w Markiewiczach i Książpolu.
Dla osób, które lubią lekkie utrudnienia, polecany jest etap od Olchowca do Pisklaków. Jest to świetny pomysł na około 6 h wycieczkę, w której mogą uczestniczyć najmłodsi. Na początku
rzeka Tanew jest leniwa i wąska, stąd spływy kajakowe w tym miejscu bywają monotonne. 

Nie daj się nudzie i wypróbuj nasze kajaki na rzecze Tanew

Kilkudniowy spływ kajakowy na rzece Tanew to fajny pomysł na wakacyjny urlop. W jego organizacji pomagają doświadczeni kajakarze z okolicy. Sprzęt można wypożyczyć w Ośrodku Sportowym Pisklaki, w którym znajduje się przystań Mielnik. Zapewniają oni transport kajaków, namiotów oraz szkolenie. Każdy uczestnik zorganizowanej eskapady otrzymuje kamizelkę asekuracyjną oraz wodoszczelne sakwy na dokumenty i inne drobiazgi. Spływy kajakowe Roztocze-Tanew wyceniane są indywidualnie. Koszt uzależniony jest od liczby uczestników oraz ilości noclegów.
Dodatkowo na terenie Rancza znajdują się liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych tj.:

  • plac zabaw,

  • bar na plaży,

  • wieża widokowa,

  • altanka,

  • miejsce na grill i ognisko.

W ten sposób można odpocząć po kilkugodzinnej aktywności na wodzie i zebrać siły na następne dni. Spać można jednakowo pod namiotem lub w komfortowo wyposażonych domkach letniskowych.
Kajakarze, którzy lubią ciszę i samotne wyprawy dzikimi ostępami rzek, docenią walory tej okolicy.
Spływ kajakowy przez Tanew dostarczy im wiele przyjemności. Meandrujące wody w cieniu drzew, mosty i przewałki.

Dodatkowym atutem jest niezwykła bliskość Roztoczańskiego Parku Narodowego z licznymi szlakami. W otulinie obszaru chronionego wytyczone są trasy rowerowe. W krainie tej znajdują się tereny oddalone od cywilizacji. Stąd spływy kajakowe na Tanwi cieszą się dużą popularnością wśród turystów szukających spokoju i wypoczynku.

Zobacz także

Hiszpańskie wyspy – wycieczka

euro

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich – przydatne wskazówki

euro

Szwecja dla turystów: Zachodnia Gotlandia w pigułce

euro

Zostaw komentarz