Wakacyjne Hity
Image default
Bez kategorii

Jak szybko zarobić na wakacje?

Egzotyczny kierunek? Wyprawa w nieznane z paczką przyjaciół? A może interesujący trekking tysiące kilometrów od domu? Brzmi ciekawie, ale jedyne co ogranicza zrealizowanie planów wymarzonych wakacji to pieniądze. Brak oszczędności i systematycznego odkładania na planowane przedsięwzięcia nie musi kasować planów na przygodę życia. Oczywiście najprościej byłoby puścić zakład bukmacherski przez internet i wygrać ogromną kasę w ciągu kilku minut. Nie jest to jednak takie proste, ale na szczęście jest mnóstwo sposobów na zarobienie dodatkowych pieniędzy, które niekoniecznie są związane z zaciskaniem pasa i odmawianiem sobie przyjemności. Jak zarobić na wymarzone wakacje ? Oto kilka sposobów!

 Praca sezonowa

 

Wyjazd za granicę i podjęcie pracy przy owocowych zbiorach jest dobrą alternatywą na zasilenie swojego budżetu pokaźną gotówką. Jeśli ciężka praca, w pełnym słońcu i często cały dzień nie jest Ci straszna, to skorzystaj z takiej okazji. Zarobki pracy sezonowej za granicą są o wiele wyższe niż w naszym kraju. Zdarza się też, że pracodawca oprócz zakwaterowania zapewnia wyżywienie, co znacznie obniża koszty pobytu. Oprócz prac przy sezonowych zbiorach poszukiwani są pracownicy do pracy w ogrodnictwie. Koszenie trawy, podlewanie kwiatów czy przycinanie żywopłotów. Jeśli lubisz obcowanie z naturą, ten typ pracy powinien być dla Ciebie odpowiedni.

 

Okolicznościowa pomoc

 

Sezon wakacyjny i nie tylko jest czasem w którym odbywa się sporo imprez okolicznościowych. Kilkanaście godzin pracy jako kelnerka/kelner jest dobrze wynagradzana na tego typu imprezach. Okres wakacyjny pozwala też restauracjom na otwarcie ogródków piwnych i do ich obsługi często sezonowo zatrudniają dodatkowy personel. Przy takiej pracy często wpadają napiwki, które niekiedy mogą przewyższyć podstawową stawkę.

 

Promocje i degustacje

 

Promowanie różnego rodzaju artykułów i przeprowadzanie degustacji jako hostessa pozwala podreperować budżet. Przy okazji możemy popracować nad umiejętnościami komunikacyjnymi i radzeniem sobie w różnych sytuacjach.

 

Jak widać jest wiele możliwości dodatkowego zarobku. Czasem możemy nawet zarabiać przez internet np. dodając meczyki na stronę. Wymarzone wakacje i zebranie odpowiednich funduszy jest jednak kwestią czasu, zaangażowania i przede wszystkim determinacji w realizacji celu.

Zobacz także

Jak zostać sternikiem motorowodnym?

redakcja serwisu

Beskid Niski – jak wybrać pokoje dla całej rodziny?

redakcja serwisu

Wakacje w swoim mieście – odwiedzajmy muzea

euro

Zostaw komentarz