Wakacyjne Hity
Image default
Europa

Grecja mniej znana

Mniej znane oblicze Grecji może zaskoczyć turystów swym pięknem oraz różnorodnością. Mało znanym, za to z pewnością ciekawym obszarem tego kraju są wyspy znajdujące się na terenie zatok: Sarońskiej oraz Argolidzkiej. Jest ich sporo, a każda z nich zasługuje na uwagę i bliższe poznanie.


Można na nich ujrzeć i piękne plaże i ciekawe budowle, a przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi wyspami znacznie ułatwiają tak popularne tu wodoloty. Mogą z nich skorzystać i ci turyści, których fascynuje mniej znana Grecja.

Egina – wyspa ciszy i spokoju

Ta wyspa, mimo sporej popularności, w dalszym ciągu może zaskoczyć panującą tu ciszą. Spokojnej atmosferze sprzyja pewnie fakt, że najczęściej goszczą na niej mieszkańcy leżących w niewielkiej odległości Aten. Tutejsza plaża to w dalszym ciągu bardziej miejsce dla „miejscowych” niż dla turystów. Na tej wyspie można miło spędzić czas na plaży, można tu również odwiedzić piękną świątynię. To Świątynia Afai, wzniesiona na cześć patronki kobiet w stylu doryckim. Na terenie wyspy można też ujrzeć kilka niewielkich osad rybackich, skupionych wokół niewielkich portów.

Eubea

To jedna z nielicznych wysp greckich, na którą można przyjechać własnym samochodem. Podróż taką umożliwia most łączący tę wyspę ze stałym lądem. Tą wyspą warto zainteresować się z kilku względów. Jej wielką ozdobą są ruiny tureckiej twierdzy, u stóp której znajduje się idealne miejsce do wypoczynku – malownicza, choć kamienista plaża.

Z innych wysp w tym rejonie Grecji na uwagę zasługuje też Syra, znana z pięknych plaż oraz ciekawej roślinności. Ciekawie prezentuje się również wyspa Lefkas, której największą ozdobą są białe plaże.

Zobacz także

Szwecja dla turystów: Zachodnia Gotlandia w pigułce

euro

Turystyczny potencjał Macedonii

euro

Najmodniejsze kurorty Lanzarote: gdzie można wypocząć najlepiej?

euro

Zostaw komentarz