Wakacyjne Hity
Image default
  • Strona domowa
  • Polska
  • Gdy klimat zagranicznych wojaży nie sprzyja naszej urodzie – jak temu zaradzić?
Polska

Gdy klimat zagranicznych wojaży nie sprzyja naszej urodzie – jak temu zaradzić?

Wiele kobiet często zapomina – lub generalnie nie zdaje sobie sprawy – że na stan skóry wpływają nie tylko geny, brak odpowiedniej pielęgnacji czy niewłaściwa dieta, ale również klimat oraz warunki pogodowe. Tematem tym warto zainteresować się szczególnie wtedy, gdy planujemy wyjazd na wakacje. Jeśli nie chcemy, by po powrocie z wymarzonej podróży kondycja naszej skóry uległa trwałemu pogorszeniu, dobrze ją przygotujmy na zmianę warunków klimatycznych oraz zadbajmy o jej stosowną regenerację.

Klimat a stan skóry – co warto wiedzieć?

Wiele decyduje się na wakacje w ciepłych, nadmorskich krajach. Trudno się temu dziwić – odpoczynek w takich warunkach to czysta przyjemność! Jednak wysokie temperatury i nadmierna ekspozycja na słońce może bardzo pogorszyć stan naszej skóry. Dzieje się tak, ponieważ pod wpływem ciepła włókna kolagenowe szybciej się degenerują. Zmniejsza się także poziom elastyny w skórze. Natomiast promieniowanie UV jest jedną z najczęstszych przyczyn przedwczesnego starzenia się skóry oraz powstawania zmian pigmentacyjnych. Co więcej, niekorzystnie działa na nią także nagła zmiana warunków atmosferycznych. Może tak się stać na przykład wtedy, gdy w okresie zimowym zdecydujemy się na wakacje w tropikach lub na odwrót – podczas upalnego lata udamy się do kraju, gdzie powietrze jest znacznie chłodniejsze. Zimne powietrze potrafi przesuszyć skórę, a odbudowa jej bariery ochronnej trwa wtedy dłużej. Gwałtowne zmiany warunków klimatycznych są szczególnie groźne dla osób, które borykają się z trudnościami cery nadwrażliwej lub naczynkowej. Skóra, która nie zdążyła przyzwyczaić się do innego klimatu, może reagować podrażnieniem i zaognieniem problemów.

Działania profilaktyczne i regenerujące

To, że klimat w innych krajach może niekorzystnie wpływać na urodę, wcale nie musi oznaczać rezygnacji z wymarzonego pomysłu na urlop. Warto jednak właściwie przygotować swoją skórę na zdecydowaną zmianę warunków pogodowych, a także zadbać o jej regenerację po powrocie z wakacji. Jeśli planujemy wypoczynek w ciepłych krajach, pamiętajmy o stosowaniu kremów z filtrem UV. To jedna z najprostszych i najskuteczniejszych metod ochrony skóry przed szkodliwym działaniem słońca. Przed wakacjami i po nich warto skorzystać także z profesjonalnych zabiegów kosmetycznych. W tym kontekście często mówi się o znakomitym działaniu mezoterapii mikroigłowej. Dlaczego właśnie ten zabieg? Bowiem nie tylko pomaga pozbyć się już powstałych przebarwień, ale również wykazuje działanie profilaktyczne i doskonale zabezpiecza skórę przed słońcem. Nie zapominajmy także o regularnym nawilżaniu swojej cery – ma to ogromne znaczenie podczas wysokich temperatur.

Kiedy po powrocie z wakacji nasza skóra jest szara, matowa i sucha, należy pozbyć się martwego naskórka. Na takie okoliczności medycyna estetyczna również ma odpowiednie i skuteczne rozwiązania. W tym celu doskonale sprawdzi się peeling węglowy. Nie tylko poprawi jędrność i elastyczność cery, ale również przyspieszy jej regenerację. Nieraz po powrocie z wakacji można zauważyć na skórze więcej zaskórników i drobnych wyprysków. Jeśli doszło do jej przesuszenia, martwy naskórek mógł zatkać pory i spowodować powstanie nieestetycznych zmian. Wtedy pomocne okazują się zabiegi regenerujące skórę, na przykład hydropeeling, mikrodermabrazja lub tzw. terapia skojarzona.

Nasza skóra jest warta tego, by traktować ją z miłością i o nią dbać. Pamiętajmy, że klimat może wpływać na nią niekorzystnie. Jednak dzięki odpowiednim działaniom prewencyjnym i regenerującym zachowamy jej zdrowy wygląd i wygramy w walce o piękną cerę!

Szukasz dodatkowych wiadomości na ten temat? Zajrzyj do artykułu: Jak przywrócić skórze dobrą kondycję po intensywnych podróżach? 

Zobacz także

Czy założenie własnego sklepu podczas kwarantanny to dobry pomysł na spędzenie wolnego czasu?

redakcja serwisu

Dlaczego warto pojechać na turnus uzdrowiskowy?

redakcja serwisu

Co to jest kalibracja alkomatu?

redakcja serwisu

Zostaw komentarz