Wakacyjne Hity
Image default
Polska

Atrakcje Gór Stołowych: Czermna

Góry Stołowe zachwycają i dobrym zagospodarowaniem, i gęstą siecią szlaków pieszych. Są to jednocześnie góry znane z pięknych widoków oraz wspaniałych formacji skalnych, które są głównymi atrakcjami turystycznymi. Góry Stołowe są jednak doskonałym celem wycieczki i dla tych turystów, którzy preferują zwiedzanie ciekawych zabytków.


Wiele atrakcji krajoznawczych oraz obiektów o niezwykłej wartości historycznej czeka na nas w rejonie Kudowy Zdroju. Samo uzdrowisko może oczarować swym klimatem, ciekawą zabudową oraz licznymi atrakcjami. Dodatkowym jego walorem są liczne dzielnice, będące obecnie częścią Kudowy, a dawniej – samodzielnymi wsiami. Jedną z tych najbardziej znanych jest Czermna, na terenie której wycieczki pojawiają się bardzo często. Dlaczego?

Atrakcje Gór Stołowych – pensjonaty

Bo Czermna ma się czym pochwalić. Kuszą okoliczne pensjonaty, w których można znaleźć noclegi w niższej cenie, niż w pobliskiej Kudowie. Czekają też ciekawe zabytki, dzięki którym najstarsza dzielnica Kudowy staje się jednocześnie najbardziej atrakcyjną dla turystów. Ciekawy kościół z XVIII wieku jest jedną z największych atrakcji, jednak największą sławę zdobyła tutejsza Kaplica Czaszek. Wzniesiona w latach 70. XVIII wieku kaplica jest wyjątkową pamiątką. Przypomina ona o ofiarach epidemii oraz wojen: śląskich oraz trzydziestoletniej. Zbudowana z kości oraz czaszek kaplica to atrakcja dość mroczna, a jednocześnie jedyna w swoim rodzaju. Cieszy się ona ogromnym zainteresowaniem, jest też jedną z największych atrakcji na terenie obecnej Kudowy.

Atrakcje Gór Stołowych – turystyka

Dzięki niej Czermna stała się ważnym punktem na trasie turystycznych wypraw oraz miejscowością, z którą tak wielu turystów zwykło kojarzyć Góry Stołowe. Wycieczki po tych górach są często planowane w taki sposób, by uwzględnić wizytę w Czermnej i tutejszej kaplicy. Wizyta w jej mrocznym wnętrzu bez wątpienia pozostanie na długo w pamięci każdego turysty.

Zobacz także

Warszawa mogła być bardziej kolorowa

euro

Beskidzkie wakacje w apartamencie

redakcja serwisu

Obowiązkowy dodatek każdego modnego mężczyzny – okulary przeciwsłoneczne!

redakcja serwisu

Zostaw komentarz